Show na 365 dni przed Euro 2012 odbędzie się w następną środę 8 czerwca na Pergoli obok Hali Stulecia. Początek imprezy o godz. 21.30.

Jedną z gwiazd imprezy ma być gwiazda programu X-Factor Gienek Loska. Zanim jednak dojdzie do imprezy „ONE Year to GO” czeka nas jeszcze finał tvnowskiej produkcji. Być może Gienek wystąpi nawet jako zwycięzca (w finale powalczy z Adą Szulc i Michałem Szpakiem).

Gienek Loska, ponad 100 artystów i wyjątkowy, piłkarski pokaz multimedialnej fontanny uświetnią wielką imprezę plenerową dla wrocławian, która odbędzie się 8 czerwca o godz. 21.30 na wrocławskiej Pergoli. Fani zespołów Feel, Bracia oraz Stachursky zobaczą swoich ulubieńców w oryginalnym składzie – na jednej scenie, w jednej piosence usłyszymy Piotra Kupichę, Piotra Cugowskiego oraz Jacka Stachurskiego.

– Choć artyści ci kojarzą się z zupełnie innymi gatunkami muzycznymi, razem brzmią rewelacyjnie! Po raz pierwszy w takim składzie zaśpiewali podczas zamkniętej imprezy promującej sprzedaż lóż VIP na wrocławskim stadionie – teraz zaśpiewają specjalnie dla wszystkich wrocławian! – mówi Alicja Zakrzewska, współproducent widowiska.

Na potrzeby widowiska nakręcony został film, który będzie motywem przewodnim imprezy. Kadry z filmu będą przenosiły się wprost na scenę, stanowiąc artystyczne dopowiedzenie lub interpretację opowiadanej w nim historii.

– Zobaczymy zarówno wielką grupę wspaniałych wrocławskich tancerzy, których połączyła idea wspólnej pracy nad show, w tym piękne tancerki Cheerleaders Wrocław, jak i aktorów wrocławskiego Teatru Capitol. Obejrzymy też mały fragment spektaklu „Aquarius” łódzkiego Teatru V6, z którym – jak się okazało – współpracuje grupa akrobatów z naszego miasta. Wszystkie choreografie zostały opracowane specjalnie na potrzeby tej imprezy – zdradza Zakrzewska.

One Year to Go” ma dosłowne i symboliczne znaczenie – od 8 czerwca zegar do mistrzostw przyspieszy, a mieszkańcy będą coraz częściej angażowani w różne przedsięwzięcia promujące nasze miasto i wrocławian oraz podgrzewające atmosferę wokół przygotowań do przyszłorocznych piłkarskich wydarzeń.

– Impreza „One Year to Go UEFA EURO 2012™” jest wydarzeniem wpisanym w kalendarz UEFA, ale o jej kształcie decydują Miasta-Gospodarze. Mamy okazję, by pokazać nasze miasto, z jego energią, magicznymi miejscami i ludźmi wielu akredytowanym dziennikarzom z Europy, których w tym dniu będzie gościł Wrocław. Jestem pewna, że znajdą więcej niż 2012 powodów, by pokochać Wrocław – mówi Magdalena Okulowska z Biura ds. Euro 2012 Urzędu Miasta.
Pergola, 8 czerwca, start: 21:30, wstęp bezpłatny.

 

(jb, wroclaw.pl)