Szóstą premierę przygotował Teatr dla Początkujących Doroty i Rafała Kwietniewskich. Tym razem reżyserem spektaklu z najbardziej doświadczonymi amaktorami jest Michał Mrozek. Spektakl w „Cecie” można zobaczyć w dniach 23-25 stycznia.

Na scenie zobaczyła amaktorów, którzy z teatrem związani są od dawna. Mimo dwukrotnej zmiany siedziby wciąż trwają w swojej przygodzie ze sceną i po dwóch latach progres jest niewątpliwy.

W styczniu 2014 roku Teatr dla Początkujących rozpoczął swoją działalność próbami do „Wdów” Sławomira Mrożka. Teraz, po dwóch latach działalności czeka nas szósta premiera. Na scenie zobaczymy szóstkę naszych najwytrwalszych amaktorów! Agnieszka Baran-Daszkiewicz, Anna Kowalska, Jolanta Kulik, Małgorzata Krasoń, Anna Marszałek i Sebastian Zachary zostali wrzuceni na głęboką wodę. Ale nie przez nas. Tym razem pod opieką, debiutującego w roli reżysera w TdP, Michała Mrozka, przygotowali „Operę Panica” Alejnadro Jodorowskiego. Bardzo jesteśmy szczęśliwi, że Michał do nas dołączył i jestem przekonany, że widzowie po spektaklu wyjdą równie szczęśliwi. Świetną robotę wykonują nasi amaktorzy. Jesteśmy pod wrażeniem ich rozwoju aktorskiego. Nie zapominajmy, że to jest dla nich hobby, zabawa. Ale połączona z niesamowitym zaangażowaniem, pasją i talentem daje taki wspaniały efekt, który już niebawem na scenie w CeTA. Tym razem zapraszamy widzów do kameralnej i bardzo klimatycznej „Sali Projekcyjnej”. Będzie to również okazja do zwiedzenia choć części byłej Wytwórni Filmów Fabularnych, a obecnie Centrum Technologii Audiowizualnych – mówi Rafał Kwietniewski.

Zobaczymy dwadzieścia sześć krótkich historii o próbie zmiany. Zmiany sytuacji. Zmiany relacji. Zmiany pozycji w grupie. Zmiany życia po prostu, co smutne, wszystkie te próby kończą się niepowodzeniem. Na pocieszenie dodam, że prawie wszystkie, przynajmniej dla niezaangażowane w nie obserwatora, powinny być bardzo zabawne. I tak się ten świat sześciu uwikłanych w niego osób będzie kręcić – zdradza reżyser Michał Mrozek.

OPERA PANICA. KABARET TRAGICZNY
23-25.01.2016 | godz. 20
CeTA | ul. Wystawowa 1

Bilety: 15 zł (dostępne na www.ekobilet.pl/teatrdlapoczatkujacych)

Autor | Daniel E. Groszewski