Kilkugodzinne opóźnienie zakończenia prac rozbiórkowych kładki nad ulicą Grabiszyńską spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu podczas porannego szczytu komunikacyjnego. W związku z tym ZDiUM ogłasza zmiany w harmonogramie robót.

Rozbiórka kładki nad ulicą Grabiszyńską zapowiadana była od dłuższego czasu. Na noc z 6 na 7 listopada zaplanowano rozebranie części środkowej znad torowiska tramwajowego. Ze względów technicznych, jezdnia prowadząca ruch do centrum miasta miała zostać wyłączona z ruchu w godzinach 22:00 – 5:00. Jednak wbrew wcześniejszym ustaleniom,  na skutek problemów organizacyjnych i technicznych, roboty zakończyły się z kilkugodzinnym opóźnieniem. Komunikacja tramwajowa została co prawda wznowiona zgodnie z planem, ale ruch kołowy przywrócony został dopiero po godzinie 10:00.

Jak zapowiada Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, wobec zaistniałej sytuacji kolejne etapy demontażu pomostu i schodów nie odbędą się według wcześniej przyjętego harmonogramu. Przypomnijmy, że kolejne etapy rozbiórki zaplanowano na noce z 8 na 9 listopada (czwartek – piątek), z 12 na 13 listopada (poniedziałek – wtorek) oraz z 14 na 15 listopada (środa – czwartek).

Na chwilę obecną, kontynuacja prac rozbiórkowych będzie realizowana wyłącznie podczas nocy weekendowych. Z uwagi na uroczystości, zaplanowane podczas najbliższego weekendu, m.in. uroczysta parada z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości, najbliższy możliwy termin wznowienia prac przez wykonawcę to weekend 16 – 18 listopada. O dokładnych godzinach prowadzenia prac według nowego harmonogramu, ZDiUM informować będzie już wkrótce.


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcie: Ola Sopuch