Impel Wrocław pokonuje mistrza Polski – Chemika Police. W zaległym spotkaniu Orlen Ligi – wrocławianki potrzebowały czterech setów do bardzo ważnego triumfu w hicie rozgrywek.

Od początku spotkanie lidera i wicelidera Orlen Ligi afiszowane było jako hitowe starcie. Po obu stronach siatki zobaczyć można było wiele gwiazd polskiej i światowej siatkówki. To na pewno był magnes dla kibiców, którzy licznie przybyli do Orbity i poprowadzili niesamowity doping dla Impelek.

Te odwdzięczyły się najlepszym, czym mogły – wygraną. Pierwsze piłki pokazały, że gospodynie podeszły do spotkania bardzo skoncentrowane. W prawdzie ze stanu 7:2, chwilę później było już 8:8, ale to wrocławianki, w głównej mierze, kontrolowały przebieg pierwszej partii. Druga – padła łupem przyjezdnych. W pozostałych znów poza konkurencją był ponownie zespół z Dolnego Śląska.

Wyśmienity mecz rozegrała Katarzyna Konieczna – zdobywczyni 29 punktów! To do niej trafiła także statuetka MVP spotkania. Momentami Chemik Police nie był w stanie poradzić sobie z szeroką gamą ataków, jakie prezentowała Impelka.

Wygrana z Chemikiem Police to dwudzieste pierwsze i jednocześnie szesnaste z rzędu zwycięstwo Impelek na parkietach tegorocznej Orlen Ligi. Dzięki temu podopieczne Marka Solarewicz mogą być już pewne co najmniej drugiej pozycji po zakończeniu regularnego sezonu.

Impel Wrocław, Chemik Police, radość, siatkarki, Hala Orbita

Najbliższe spotkanie wrocławianki rozegrają na wyjeździe. W ostatnim meczu fazy zasadniczej zmierzą się z czwartą siłą Orlen Ligi – Developresem SkyRes Rzeszów. Spotkanie zaplanowano na 28 marca (godz. 18). Impelki mogą w tym meczu zawalczyć o pozycje lidera. Jednak, aby tak się stało – Chemik Police musiałby przegrać swój ostatni mecz – z Atomem Treflem Sopot. Póki co – wiadomo jednak, że z kimkolwiek wrocławianki nie zagrają w półfinale – pierwszy mecz obędzie się na wyjeździe, rewanż w Orbicie. Terminarz play-off zostanie podany wkrótce.