Na pomeczowej konferencji trener Arki Gdynia Frantisek Straka nie wytrzymał nerwowo i się popłakał. Orest Lenczyk podsumował to spotkanie i sezon. Nie chciał jednak mówić o swojej przyszłości.

Orest Lenczyk / fot. DW

Koniec wieńczy dzieło. Dzieło, które kończy rozgrywki o mistrzostwo Polski. Kilka tygodni temu zadzwonił do mnie przyjaciel i powiedział, ale Wisły już niedognicie. Potraktowałem to jako żart.

[…]

Zdołaliśmy  utrzymać miejsce, które widzę to po szatni, dało to im ogromną satysfakcję. W pierwszej połowie próba nerwów po jednej i po drugiej stronie. Wiedziałem, że piłkarze chcą ten mecz wygrać, ale nie było wiadomo jak. Widać było brak dyrygenta Sebastiana Mili. Przetrwaliśmy kryzys słabej gry natomiast był to absolutnie mecz, który nasz Argentyńczyk pokazał to co nie tylko dostrzegałem, ale byłem pewny, że umiejętności jego jak na naszą ligę są bardzo wysokie. Powrót po ciężkiej kontuzji wprowadzały go w nerwowość, cieszę się, że w obecności żony i córki dokonał tego o czym marzył po przyjeździe do Wrocławia. Widzieliście, że do straty bramki Arka grała, a po kolejnych bramkach coraz bardziej się zanurzała. Nasz statek dopłynął do mety.

[…]

Chciałem podziękować wszystkim zawodnikom, którzy brali udział w tych rozgrywkach. Wspomnę o dwóch których tutaj nie ma Vuku Sotiroviciu i Krzysztof Ulatowskim wszyscy mieli wkład. Chciałem dedykować to zwycięstwo człowiekowi gdyby ni eon niemiałbym tej wiedzy, mówią o Jerzym Wilkoszyńskim, który odszedł rok temu. Za kilka dni będzie rocznica jego śmierci.

[…]

Poprzedni trener Ryszard Tarasiewicz zdobył z tą drużyną punkty bez których nie byłoby tego, że mamy dzisiaj wicemistrzostwo.

Orest Lenczyk nie odpowiedział jednak na pytania dotyczące jego pozostania w klubie.

(deg)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚląsk wicemistrzem Polski. Diaz królem Wrocławia
Następny artykułGienek Loska w finale X-Factor [VIDEO]
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.