Być może problemy z popękanymi wyświetlaczami telefonów niedługo odejdą do przeszłości, ponieważ światło dzienne ujrzał już pierwszy smartfon z giętkim, możliwym do wyginania ekranem.

ReFlex – taką nazwę nosi smartfon stworzony przez uczonych z Queen’s University. Jest w pełni użytkowy, ma wysokiej jakości, kolorowy wyświetlacz i różni się od telefonu, który masz w kieszeni tylko jednym – jeśli na nim przypadkiem usiądziesz, nie wyrządzisz mu tym żadnej krzywdy.

ReFlex ma zmienić sposób, w jaki ludzie używają swoich telefonów. Dzięki sensorom umieszczonym w urządzeniu, smartfon pozwala na nawigację jedynie poprzez poruszanie i wyginanie samego telefonu. To sprawia, że przekładania stron w czytanej książce lub granie w proste gry komputerowe, staje się o wiele prostsze i niejako naśladuje naturalny ruch człowieka, zamiast wymagać na nim dostosowania się do urządzenia.

Prace nad urządzeniem wciąż trwają, jednak badacze są przekonani, że ReFlex powinien pojawić się w sprzedaży w przeciągu najbliższych pięciu lat. Do tego czasu niestety musimy ostrożnie obchodzić się z naszymi rosnącymi z roku na rok smartfonami.

Autor | Ewelina Zambrzycka-Kościelnicka