Po spokojnym początku sezonu – przyszedł czas na intensywniejsze granie. W najbliższym czasie mecze Orlen Ligi odbywać będą się nie tylko w weekendy, ale także w środku tygodnia. Impelki dwukrotnie zagrają w środowe wieczory. Oba mecze odbędą się w Hali Orbita.

Po 7. kolejce siatkarskich zmagań Impelki zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli. Do liderujących drużyn tracą sześć punktów, natomiast tuż za plecami podopiecznych Marka Solarewicza jest kilka zespołów, które walczyć będą o jak najlepszą lokatę. Należy się spodziewać, że najbliższe mecze będą jeszcze bardziej zacięte, gdyż jedno zwycięstwo lub przegrana – może spowodować awans lub spadek o kilka pozycji w tabeli. A w nadchodzącym czasie meczów tych będzie jeszcze więcej – do końca roku wrocławianki zagrają aż sześciokrotnie, czyli prawie tyle samo razy, ile od startu rozgrywek.

Impelkom, mimo dobrego początku sezonu, w ostatnich dwóch meczach nie udało się zwyciężyć. Mecz z Dąbrową Górniczą zakończył się po tie-breaku i dostarczył kibicom wielu siatkarskich emocji. Z Łodzi wrocławianki wróciły już bez ligowych punktów – mimo, że w każdym z trzech setów miały szansę na wygraną.

Teraz czas na powrót na ścieżkę zwycięstw. Nie będzie to jednak łatwa sprawa – przed siatkarkami z Dolnego Śląska starcia kolejno z Polskim Cukrem Muszynianką Enea, Chemikiem Police i PTPS Piła. Zespoły z Muszyny i Piły – po nie najlepszym starcie – coraz lepiej radzą sobie na ligowych parkietach. Chemik Police natomiast prowadzi korespondencyjną walkę z Budowlanymi Łódź o pozycję lidera Orlen Ligi.

Najbliższy mecz już w tę środę (30.11), o 18:00 we wrocławskiej Hali Orbita. Następny w niedzielę (4.12) – na wyjeździe, w Szczecinie. Kolejny – za tydzień, w środę (7.12) o 18:00 – ponownie w Orbicie. Bilety na domowe mecze Impelek do zakupienia na kupbilet.pl oraz na terenie całego kraju – w EMPiKach oraz STSach.