W 9. kolejce siatkarskiej ORLEN Ligi Impel Wrocław nie sprostał w Legionowie tamtejszej Legionovii i przegrał 2:3. Była to już siódma ligowa porażka wrocławskich siatkarek.

Spotkanie rozpoczęło się od trudnych do przyjęcia zagrywek Marty Haładyn, drużyna ze stolicy Dolnego Śląska prowadziła 4:0. Na pierwszą przerwę techniczną to jednak gospodynie zeszły prowadząc 8:6. W dalszej fazie pierwszego seta drużyna z Legionowa popełniała mniej błędów i utrzymywała przewagę. Impelki doprowadziły do emocjonującej końcówki. Po skutecznym ataku Mileny Rosner, przyjezdne prowadziły 21:19. Końcówka seta należała jednak do Siódemki, która doprowadziła do wyrównania i nie pomyliła się w decydujących piłkach tej odsłony. Ostatecznie gospodynie zwyciężyły 25:23.

Drugi set rozpoczął się niepomyślnie dla wrocławianek, na pierwszą przerwę techniczną drużyna ze stolicy Dolnego Śląska zeszła przegrywają 2:8. Trener Rafał Błaszczyk dokonał zmian na pozycji przyjmującej, Patrycja Polak zmieniła Katarzynę Konieczną, a Bogumiła Pyziołek pojawiła się na parkiecie w miejsce Mileny Rosner. Do końca drugiego seta gospodynie nie pozwoliły sobie odebrać prowadzenia i zwyciężyły 20:25.

Na początku trzeciego seta zawodniczki Siódemki objęły prowadzenie i na pierwszą przerwę techniczną zeszły prowadząc 8:4. Na drugiej przerwie technicznej gospodynie prowadziły 16:12. Wrocławianki zaczęły odrabiać straty. Po przerwie zmniejszyły przewagę do dwóch punktów. W kolejnych akcjach skuteczniejsze okazały się zawodniczki Siódemki i to one prowadziły 24:20. Impelki zdołały obronić cztery piłki setowe. Trzecią odsłonę spotkania zakończyła udana zagrywka Patrycji Polak. Wrocławianki zwyciężyły w tej partii 26:24.

Od początku czwartego seta Impelki narzuciły swój styl gry i wyszły na prowadzenie 9:4. Na drugą przerwę techniczną zeszły prowadząc 16:7. Gospodynie próbowały nawiązać walkę ale dwie punktowe zagrywki Katarzyny Koniecznej  definitywnie odebrały Siódemce nadzieję na zwycięstwo w tej odsłonie spotkania, którą skutecznym atakiem zakończyła Patrycja Polak. Impel Wrocław zwyciężył 25:16.

Decydującego seta gospodynie rozpoczęły od prowadzenia 3:0.  Następne pięć punktów zdobyły Impelki. Wówczas o czas poprosił opiekun zawodniczek z Mazowsza, Wojciech Lalek. To poskutkowało, bowiem dobrze grająca blokiem Legionovia wróciła na prowadzenie 8:6. Wrocławianki doprowadziły do wyniku 10:9. W kolejnych akcjach zwyciężyły zawodniczki Siódemki i to one wygrały piątą partię 15:10, a w całym meczu 15:10

Siódemka Legionovia Legionowo – Impel Wrocław 3:2 (25:23, 25:20, 24:26, 16:25, 15:10)

Siódemka Legionovia Legionowo: Sołodkowicz 15, Skorupa 10, Gierak 8, Maciejczyk 6, Bąk 6, Michailenko 20, Saad (libero) oraz Łukaszewska 5, Marinova, Siwka, Jóźwicka, Chojnacka 2.

Impel Wrocław: Mroczkowska 20, Konieczna 7, Wilson 12, Haładyn 1, Rosner 10, Djurisić 7, Medyńska (libero) oraz Pyziołek 1, Polak 15, Szkudlarek 2.

MVP: Małgorzata Skorupa (Siódemka Legionovia Legionowo).