KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice jako pierwszy zespół zdołał pokonać (1:0) Red Dragons Pniewy na ich własnym parkiecie. Wygraną beniaminkowi Futsal Ekstraklasy zapewniło trafienie Janisa Pastarsa.

Dolnoślązacy stali przed trudnym zadaniem, bowiem do tej pory żadnej drużynie nie udało się zdobyć terenu Czerwonych Smoków. Pniewianie wygrali u siebie cztery spotkania, do których dołożyli jeszcze dwa remisy. Mecz wzbudzał mnóstwo emocji również ze względu na Macieja Foltyna, który przez lata bronił w zespole rywala.

Od początku spotkania to gospodarze prezentowali się lepiej i grali pewniej. Utrzymywali się przy piłce, jednak nie potrafili przełożyć przewagi na wynik. Wszystkie celne strzały dobrze bronił bramkarz Orła. Zawodnicy beniaminka z Dolnego Śląska nie pozostawali jednak bierni i sami szukali okazji do wyjścia na prowadzenie. W pierwszej połowie nie udało się to żadnej z drużyn.

W drugiej połowie Orzeł zmienił swoją grę – to on przejął inicjatywę i rozgrywał. Oba zespoły zawodziła jednak skuteczność. Pierwsza i jedyna bramka w tym spotkaniu padła dopiero w 37. minucie. Strzałem na miarę zwycięstwa popisał się Janis Pastars. Wtedy gospodarze zmienili ustawienie i zaczęli grać z lotnym bramkarzem. Nie przyniosło to jednak oczekiwanego efektu. Orzeł jako pierwszy zespół w tym sezonie wywiózł z Pniew komplet punktów.

– Mecz nie obfitował w niespodzianki. Obie drużyny zastosowały defensywne strategie, nie ryzykując zbyt wiele. Poza tym bramkarze byli na wysokim poziomie, zarówno Maciej Foltyn, jak i Jakub BudychWyniki tej rundy były dla nas dobre, ale przygotowania do meczu z FC Toruń będą takie same jak dotychczas. Gramy w naszej hali przeciwko liderowi i jednemu z najlepszych zespołów w Polsce. Mamy możliwość awansowania w tabeli i byłby to dla nas i naszych fanów wyjątkowy świąteczny prezent – mówi Jesus Lopez Garcia „Chus”, trener KS Acany Orła Futsal Jelcz-Laskowice.

Red Dragons Pniewy – KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice 0:1 (0:0)

37′ Janis Pastars

Red Dragons Pniewy: 22. Jakub Budych (64. Rafał Roj) – 7. Adam Wachoński, 8. Mateusz Kostecki, 10. Łukasz Frajtag, 11. Adrian Skrzypek, 12. Dominik Solecki, 13. Patryk Hoły, 16. Oskar Stankowiak, 17. Gracjan Miałkas, 21. Kamil Kijak, 23. Piotr Błaszyk, 77. Roman Vakhula

Trener: Łukasz Frajtag

KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice: 1. Maciej Foltyn (12. Noel Charrier) – 8. Sergio Solano, 17. Allyson Amantes, 20. Nuno Barbosa, 77. Victor Andrade, – 9. Janis Pastars, 11. Henry Hatakeyama, 10. Mykola Morozov, 73. Kacper Kędra, 15. Kacper Sykulski

Trener: Jesus Lopez Garcia „Chus”