KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice ma szansę jako pierwszy zespół w lidze przywieźć komplet punktów z trudnego terenu. Dolnoślązacy jadą do Pniew, gdzie zagrają z Red Dragons. Rywal do tej pory nie przegrał na własnym parkiecie.

Red Dragons Pniewy pozostają niepokonani przed własną publicznością. Do tej pory trzy razy wygrali i dwukrotnie zremisowali. Po dziesięciu spotkaniach mają na swoim koncie 15 punktów, a ich forma ostatnio nie jest stabilna i wygrane przeplatają z remisami. Rywal Orła słynie przede wszystkim z dobrej obrony. Czerwone smoki straciły do tej pory tylko 20 bramek (trzeci najlepszy wynik w lidze).

W tym momencie środek tabeli jest bardzo wyrównany i różnice punktowe są małe, dlatego nie ma co patrzeć na miejsce w tabeli. Drużyna z Pniew zawsze gra bardzo dobrze u siebie i potrafi wygrać z każdym, chociażby jak przed kilkoma laty z Rekordem czy Wisłą Krakbet Kraków. Progres wszystkich zawodników połączony z dobrze wypracowaną przez wiele sezonów obroną, dają znakomite rezultaty. Dzięki świetnym kibicom Smoki czują się mocni i bardzo pewni siebie. Zapowiada się kolejny bardzo emocjonujący mecz – mówi Maciej Foltyn.

Mecz odbędzie się w piątek 30 października w Pniewach. Transmisja dostępna będzie na TVcom.pl.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Jarosław Frąckowiak