KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice wygrał 9:4 z AZS-em UG Gdańsk. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, dzięki czemu kontrolowali spotkanie. Po wygranej znajdują się na 3. miejsce w ligowej tabeli.

Gospodarze od samego początku mocno zaatakowali i już w pierwszej minucie zdobyli bramkę. Goście chcieli odpowiedzieć, jednak to Orzeł od 5. minuty skutecznie podwyższył prowadzenie, trafiając cztery kolejne gole. Wynik 5:0 nie zdemotywował AZS-u, który zdołał jeszcze w pierwszej połowie strzelić bramkę honorową.

W drugiej połowie beniaminek cały czas dominował, a dzięki dobrej grze podwyższył wynik na 9:1. Wtedy jednak popełnił parę błędów, przez które stracił trzy bramki. Ostatecznie Orzeł po raz czwarty w tym sezonie, pokonując AZS 9:4. Zwycięstwo sprawiło, że dolnośląski klub plasuje się na 3. miejscu w ligowej tabeli.

Postawa i zaangażowanie zespołu były bliskie doskonałości. Moi podopieczni pokazali swój potencjał jako zespół. Pierwsza połowa była tą, która dała nam zwycięstwo. Jednym z kluczy do osiągnięcia celu była skuteczność w zdobywaniu bramek. Warto zaobserwować, że gdy AZS zdobywał bramki, my koncentrowaliśmy się na ataku, pomijając defensywę. Istotna obrony w naszym zespole jest nie do podważenia i zawodnicy o tym wiedzą. Drużyna, osłabiona nieobecnością Kamila Kucharskiego i Sebastiana Wojciechowskiego, walczyła przez całe spotkanie i jestem z niej dumny – mówi Jesus Lopez Garcia „Chus”, trener KS Acany Orła Futsal Jelcz-Laskowice.

KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – AZS UG Gdańsk 9:4 (5:1)

1′ Mykola Morozov
5′ Nuno Barbosa
13′ Allyson Amantes
17′ Allyson Amantes
17′ Kacper Kędra
18′ Mateusz Osiński
25′ Henry Hatakeyama