KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice wygrał 9:4 z AZS-em UG Gdańsk. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, dzięki czemu kontrolowali spotkanie. Po wygranej znajdują się na 3. miejsce w ligowej tabeli.

Gospodarze od samego początku mocno zaatakowali i już w pierwszej minucie zdobyli bramkę. Goście chcieli odpowiedzieć, jednak to Orzeł od 5. minuty skutecznie podwyższył prowadzenie, trafiając cztery kolejne gole. Wynik 5:0 nie zdemotywował AZS-u, który zdołał jeszcze w pierwszej połowie strzelić bramkę honorową.

W drugiej połowie beniaminek cały czas dominował, a dzięki dobrej grze podwyższył wynik na 9:1. Wtedy jednak popełnił parę błędów, przez które stracił trzy bramki. Ostatecznie Orzeł po raz czwarty w tym sezonie, pokonując AZS 9:4. Zwycięstwo sprawiło, że dolnośląski klub plasuje się na 3. miejscu w ligowej tabeli.

Postawa i zaangażowanie zespołu były bliskie doskonałości. Moi podopieczni pokazali swój potencjał jako zespół. Pierwsza połowa była tą, która dała nam zwycięstwo. Jednym z kluczy do osiągnięcia celu była skuteczność w zdobywaniu bramek. Warto zaobserwować, że gdy AZS zdobywał bramki, my koncentrowaliśmy się na ataku, pomijając defensywę. Istotna obrony w naszym zespole jest nie do podważenia i zawodnicy o tym wiedzą. Drużyna, osłabiona nieobecnością Kamila Kucharskiego i Sebastiana Wojciechowskiego, walczyła przez całe spotkanie i jestem z niej dumny – mówi Jesus Lopez Garcia „Chus”, trener KS Acany Orła Futsal Jelcz-Laskowice.


KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – AZS UG Gdańsk 9:4 (5:1)

1′ Mykola Morozov
5′ Nuno Barbosa
13′ Allyson Amantes
17′ Allyson Amantes
17′ Kacper Kędra
18′ Mateusz Osiński
25′ Henry Hatakeyama
33′ Allyson Amantes
33′ Allyson Amantes
35′ Victor Andrade
35′ Łukasz Szmydki
37′ Łukasz Szmydki
39′ Oliwier Bławat

KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice: 1. Maciej Foltyn (12. Noel Charrier, 22. Kacper Goliński) – 8. Sergio Solano, 17. Allyson Amantes, 77. Victor Andrade, 10. Mykola Morozov – 20. Nuno Barbosa, 7. Kamil Kucharski, 9. Janis Pastars, 11. Henry Hatakeyama, 73. Kacper Kędra

AZS UG Gdańsk: 5. Mateusz Osiński, 8. Karol Kaczmarek, 10. Mateusz Wesserling, 12. Tomasz Poźniak, 13. Michał Horbacz, 14. Dawid Kawka, 15. Łukasz Szmydki, 19. Oliwier Bławat, 20. Jakub Domżalski, 27. Jakub Chodorowski, 31. Kacper Sasiak


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: mat. prasowe