- REKLAMA -
Eleven Bike Fest

Każdy kto jest dziennikarzem, menedżerem kultury, osobą odpowiedzialną za promocję wydarzeń kulturalnych lub w swojej pracy korzysta z nowych mediów i technologii czy po prostu chce rozwinąć swe umiejętności ma szansę wziąć udział w międzynarodowym projekcie. 

Celem „Cyber Akademii” jest rozwinięcie kompetencji medialnych i komunikacyjnych europejskich kadr kultury – uczestnicy poznają innowacyjne sposoby informowania o kulturze i zobaczą, jak wykorzystywane mogą być w praktyce najnowsze technologie. Międzynarodowa grupa weźmie udział w trzech spotkaniach – w dniach 4-9 kwietnia we Wrocławiu, 13-16 lipca w Katowicach, a w październiku w Warszawie – podczas których będzie miała szansę uczestniczyć w warsztatach, laboratoriach, hackatonach i dyskusjach prowadzonych przez najlepszych specjalistów z branży oraz zajrzeć za kulisy pracy wiodących w innowacyjnym wykorzystaniu nowych mediów instytucji kulturalnych.

Tematem tegorocznej odsłony „Cyber Akademii” będzie „Kontynent Kultury” – Europa, której obywatele w XXI wieku nie są już przywiązani do miejsca, w którym mieszkają, gdyż na co dzień funkcjonują w transgranicznej cyfrowej sieci i ledwie jedno kliknięcie dzieli ich od  działań kulturalnych tworzonych w Madrycie, Berlinie, Lwowie czy Sztokholmie. Podczas sesji warsztatowych uczestnicy zastanowią się, jak z informacją o międzynarodowych działaniach dotrzeć do niewielkich, lokalnych społeczności, ale też w jaki sposób z przedsięwzięciami o wyjątkowym lokalnym kolorycie trafić do szerokiego, europejskiego odbiorcy.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ DO PROJEKTU

Więcej o informacji o CYBER AKADEMII znaleźć można na: wroclaw2016.pl/CyberAkademia

Zgłoszenia przyjmujemy do 29 lutego 2016 roku.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł„Robinson Crusoe”
Następny artykułPieśń Piąta Chóru Komentujących Wrocławian
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.