Wrocławskie siatkarki wygrały ostatni sparing w ramach przedsezonowych przygotowań.  Pokonały u siebie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1.

Choć ten mecz rozpoczął się od bardzo wyrównanej walki, to zawodniczki Marka Solarewicza z biegiem gry zdołały zbudować kilkupunktową przewagę. Dobrze w bloku radziły sobie Anna Łozowska i Aleksandra Rasińska. W ataku błyszczały Roksana Wers i Natalia Murek, dzięki ich dobrej grze to wrocławianki wygrały pierwszą partię 25:19.

Drugi set rozpoczął się podobnie tak, jak pierwszy obie drużyny szukały sposobu na zbudowanie przewagi. Kiedy KSZO udało się wyjść na prowadzeni, w polu serwisowym pojawiła się Wers i gospodynie zdołały dogonić rozpędzone rywalki. Kilka dobry zagrywek jednak nie wystarczyło, by wygrać kolejnego seta. Tym razem to przyjezdne wygrały 25:23.

Trzecia partia to zupełnie inna historia. Wrocławianki od początku seta grały bardzo pewnie, co przekładało się na zdobycze punktowe. Szybko wypracowały sobie przewagę, której nie oddały do końca tej partii. Na skrzydłach wciąż dobrze prezentowała się Rasińska. Przedostatniego seta wrocławianki wygrały 25:22.

Czwarta część tego spotkania była już tylko kropką nad i w wykonaniu zawodniczek Marka Solarewicza. Cały czas grały z kilkoma punktami w zapasie. W końcówce ostrowianki próbowały nadrabiać straty, ale gospodynie nie dały wyrwać sobie zwycięstwa w tym secie i całym meczu. Wygrały 25:19, a całe spotkanie 3:1.

– Na pewno optymalna forma jest jeszcze przed nami, na ten moment mamy kilka elementów gry do poprawy. Mimo wszystko myślę, że jesteśmy dobrze przygotowane do ligi, mamy jeszcze tydzień, kiedy będziemy już trenować pod przeciwnika, z którym zagramy pierwszy mecz. Mamy naprawdę fajny zespół i stać nas na sprawienie wielu niespodzianek w tym sezonie – mówi Roksana Wers, kapitan zespołu z Wrocławia.

Siatkarki #VolleyWrocław rozpoczną zmagania w Lidze Siatkówki Kobiet 3 listopada meczem wyjazdowym z Radomką Radom.

#VolleyWrocław : KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (25:19, 23:25, 25:22, 25:19)

#Volley Wrocław: Wers (9), Rasińska (21), Soter (12), Murek (11), Gajewska, Łozowska (12), Kuziak (L) oraz Felak (4), Piśla, Gancarz (2), Wołodko (6), Pancewicz (L)

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Wojtowicz (5), Geyko (1), Miros (22),  Dorsman (12), Grzechnik (5), Słonecka (5), Kucińska (L) oraz Zackiewicz (2), Trach (2), Shash