Betard Sparta Wrocław w niedzielę 16 września po raz ostatnim w tym sezonie pojedzie na Stadionie Olimpijskim. Żużlowcy Rafała Dobruckiego powalczą o brązowy medal z forBet Włókniarzem Częstochowa.

Wrocławianie przegrali półfinał z Fogo Unia Leszno i pozostaje im walka o brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski. W niedzielę powalczą z Włókniarzem Częstochowa. Obie drużyny ostatni raz spotkały się właśnie na torze we Wrocławiu i tę rywalizację 48:42 wygrali Spartanie.

Znamy awizowane składy na ostatni w tym roku mecz na #NowyOlimpijski! Włókniarz Częstochowa stawi się we Wroclaw…

Gepostet von WTS Sparta Wrocław am Donnerstag, 13. September 2018

Skład Sparty nie zmienił się w stosunku do tego, w jakim wystąpili podczas meczu z Unią Leszno. Z numerem 16. pojedzie powracający do kontuzji Gleb Czugonow. Po przerwie wraca też Matej Zagar, który wzmocni drużynę gości. Początek spotkania o godzinie 16:15 na Stadionie Olimpijskim.

Przemysław Liszka zaprasza na ostatni w tym sezonie mecz na #NowyOlimpijski! 🤞🥉👊Do zobaczenia w niedzielę! 💛❤️#ThisIsSparta

Gepostet von WTS Sparta Wrocław am Donnerstag, 13. September 2018

 

Komisja Orzekająca Ligi wydała również decyzje odnośnie do sytuacji, która miała miejsce podczas półfinału między Spartą a Unią we Wrocławiu. Wrocławski klub musi zapłacić 30 tyś. zł. w związku z niezapewnieniem sprawnego urządzenia technicznego – maszyny startowej. Ukazani zostali również prezes Unia Leszno S.S.A. – Piotr Rusiecki za bezpodstawne przekazywanie do opinii publicznej informacji o tym, że zawodnicy Sparty już dzień wcześniej ćwiczyli start na zielone światło oraz Piotr Baron za wypowiedź dotyczącą „wyłączenia bandy” przez klub z Wrocławia. Obaj nie przedstawili dowodów na potwierdzenie swoich słów.

Ponadto WTS S.A. wymierzono karę pieniężną w wysokości 10 tys. zł i zawieszono jej wykonanie na okres 12 miesięcy w związku z nieudostępnieniem drużynie gości dostępu do parku maszyn niezwłocznie po przybyciu przed meczem.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Instagram