Już jutro ostatni mecz Impelek w tym sezonie. Siatkarki z Dolnego Śląska wciąż mają szansę na obronienie brązowego medalu. Naprzeciw wrocławianek po raz kolejny stanie drużyna Developresu SkyRes Rzeszów.

W pierwszym meczu o medal górą były gospodynie ubiegłotygodniowego starcia – Developres. Rzeszowianki wygrały jednak dopiero po tie-breaku, co oznacza, że rewanżowe spotkanie dostarczy na pewno niesamowitych emocji. Drużyny podzieliły się bowiem punktami meczowymi i obie potrzebują zwycięstwa, by zdobyć medal.

W przypadku wygranej Impelek za trzy punkty – sprawa jest jasna – medal trafia w ręce wrocławianek. Gdy padnie wynik 3:2 dla gospodyń środowego meczu – o tym, która drużyna wyjedzie z Orbity z medalem – zadecyduje tzw. złoty set. W przypadku jakiejkolwiek wygranej rzeszowianek – medal przypadnie podopiecznym Lorenzo Micelliego.

Impelki do rewanżowego spotkania przystępują w pełni skoncentrowane. Święta spędziły dzieląc czas między treningi, a rodzinę. Nie zamierzają wypuścić medalu na ostatniej prostej sezonu. Wyciągnęły wnioski z ostatniego meczu i pracowały, by poprawić elementy, które wtedy zaszwankowały.

Kluczem do wygranej może się okazać zatrzymanie Adeli Helić – najlepiej punktującej zawodniczki obecnego sezonu. Helić jest liderką rzeszowianek w większości elementów siatkarskiego rzemiosła. Mimo to – grę siatkarek z Podkarpacia nie można uprościć do jednej siatkarki. Realne zagrożenie na środku stwarzają Katarzyny – Mróz i Żabińska, a na skrzydle ostatnio dobrze radzi sobie para Kaczorowska-Kamenova.

Impelki prowadzą grę jeszcze bardziej rozłożoną na wszystkie zawodniczki. Dość rzecz, że najlepiej punktującą Impelką w tym sezonie jest środkowa – Agnieszka Kąkolewska. Z dobrego poziomu nie schodzi Katarzyna Konieczna. Największa rotacja jest na pozycji przyjmującej, a duet zawodniczek dobierany jest pod kątem danej sytuacji na boisku.

Początek ostatniego meczu w sezonie o 18:00. Hala Orbita, w szczególności kasy, otwarta będzie dla kibiców od 17:00. Bilety można nabyć także za pomocą kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych STS i EMPiK. Po zakończeniu spotkania odbędzie się ceremonia dekoracji brązowych medalistek mistrzostw Polski.