Gwardia Wrocław wzięła udział w Turnieju o Puchar Burmistrza Sulęcina i zajęła 3. miejsce. Był to ostatni sprawdzian Gwardzistów przed rozpoczęciem ich rozgrywek w I lidze.

W turnieju zmierzyły się cztery drużyny – gospodarz Olimpia Sulęcin, a także SPS Chrobry Głogów i APP Krispol Września.

W pierwszym spotkaniu Gwardziści zmierzyli się z APP Krispolem Września. Wrocławianie w pierwszym secie grali całkiem nieźle, szwankowało tylko przyjęcie. W późniejszych partiach zaczęły się jednak problemy. Siatkarze Piotra Lebiody mieli słabą skuteczność w ataku, natomiast rywale świetnie grali w polu, co przełożyło się na ich wygraną 3:1.

KS GWARDIA WROCŁAW – APP KRISPOL WRZEŚNIA 1:3 (25, -22, -19, -20)
Gwardia: Superlak, Maruszczyk, Lubaczewski, Olczyk, Nowosielski, Kaźmierczak, Dzikowicz (libero) oraz Naliwajko, Sternik

W meczu o III miejsce Gwardziści spotkali się z SPS Chrobrym Głogów. Początek spotkania nie należał jednak do wrocławian, dopiero później zaczęli prezentować się lepiej. W ataku dobrze spisywał się Michał Superlak, a na środku siatki królował Jędrzej Kaźmierczak, który ostatecznie został wybrany MVP turnieju. Do najbardziej emocjonujących należał trzeci set, w którym oba zespołu walczyły punkt za punkt. Ostatecznie Gwardziści na zwycięstwo musieli poczekać do czwartego seta, którego wygrali. W całym spotkaniu pokonali Chrobrego Głogów 3:1 i zajęli 3. miejsce w turnieju.

KS GWARDIA WROCŁAW – SPS CHROBRY GŁOGÓW 3:1(18, 23, -32, 19)
Gwardia: Superlak, Lubaczewski, Olczyk, Nowosielski, Kaźmierczak, Naliwajko, Dzikowicz (libero) Obrempalski, Lebioda, Sternik, Fijałka

– Ten turniej pokazał, nad czym musimy jeszcze popracować. Szczególnie końcówki setów w naszym wykonaniu muszą być lepsze. W pierwszym meczu z Wrześnią to ostatnie piłki w setach decydowały o wyniku. Na pewno zagrywka i przyjęcie to elementy, które potrzebują jeszcze kilku szlifów. Cieszę się, że póki co wszyscy oprócz Mateusza Śnieżka są gotowi do gry. Dużo pracy przed naszym fizjoterapeutą, który pomaga doprowadzić zawodników do odpowiedniej dyspozycji. Teraz skupiamy się na elementach taktycznych i czekamy na pierwszy ligowy gwizdek – mówi Piotr Lebioda, trener KS Gwardii Wrocław.

Gwardia Wrocław zmagania ligowe rozpocznie 29 września od wyjazdowego meczu z Dafi Społem Kielce. Tydzień później podejmie MKS Ślepsk Suwałki.