Przed wrocławiankami ostatni ligowy mecz tego roku. O dobre zakończenie niełatwego roku powalczą z ekipą Developers SkyRes Rzeszów. 

Za zespołem #VolleyWrocław dość trudny początek sezonu. Na dziesięć spotkań zdołały wygrać tylko dwa. To z pewnością nie pomaga w budowaniu wciąż młodej drużyny. Tego doświadczenia boiskowego momentami brakuje. To, co na pewno może dodawać skrzydeł to dobra dyspozycja w polu serwisowym. Roksana Wers jest w tej chwili najlepiej punktującą zawodniczką, jeśli chodzi o zagrywkę. Pod siatką także nieźle spisuje się Anna Łozowska, która często punktuje solidnym blokiem. Choć nie jest tak aktywna w ataku, to dokłada sił w defensywie.

Warto wspomnieć, że #Volley niemalże od początku sezonu zmaga się z problemami kadrowymi. Na samym początku kontuzję palca załapała Aleksandra Gancarz, później drobny uraz zaliczyła Natalia Gajewska. W takcie jednego z meczów Magdalena Soter mocno nadwyrężyła staw skokowy, a w starciu z Budowlanymi Łódź Klaudia Felak skręciła staw kolanowy i do końca sezonu może nie być w stanie wyjść na boisko. Jak widać problemów od kadrowych po pieniężne nie brakuje, ale #Volley musi sobie jakoś radzić.

Siatkarki Marka Solarewicza w sobotę – 22 grudnia o 17 w Rzeszowie postarają się dobrze zakończyć ten siatkarski rok. Ich rywalem będzie Developers SkyRes Rzeszów. Ekipa z Podkarpacia zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli z liczbą 23 punktów. Jako zespół są niezwykle groźne. Wrocławianki szczególną uwagę powinny zwrócić na Katarzynę Zaroślińską,  31-letnia atakująca jest solidną podstawą rzeszowskiej defensywy. Dwa razy w tym sezonie zdołała już wywalczyć tytuł MVP meczu. Poza tym jest jedną z kluczowych zawodniczek kadry Jacka Nawrockiego.

Ponadto na pozycji libero gra Agata Sawicka, niegdyś związana z wrocławskim klubem. W 2016 roku z Impelem Wrocław zdobyła brązowy medal.  Niezwykle ważną postacią drużyny z Rzeszowa jest Helene Rousseaux, belgijska przyjmująca w polskiej lidze znalazła się w 2011 roku, wtedy w barwach Budowlanych Łódź. Obecnie od zeszłego sezonu gra w Rzeszowie, a jej brat Tomas Rousseaux w GKS-ie Katowice.

Dla wrocławianek to z pewnością nie będzie łatwy mecz, jednak z pewnością postarają się wywieźć z Podkarpacia choćby punkt. początek spotkania już w sobotę -22 grudnia o 17:00 w hali RCSW Podpromie. 


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Krystian Janisz / #VolleyWrocław