Śląsk Wrocław rozpocznie ligowe zmagania od meczu z Cracovią. W ostatnich przedsezonowych sparingach trener Tadeusz Pawłowski podzielił kadrę na dwa zespoły – pierwszy z nich zremisował z czeskim Slovanem Liberec 1:1, a drugi bezbramkowo z Elaną Toruń 0:0.

W tym drugim zagrali nowi zawodnicy i ci, którzy wracają po kontuzji.

Śląsk Wrocław: (skład wyjściowy) Jakub Wrąbel – Đorđe Čotra, Dragoljub Srnić, Daniel Szczepan, Mariusz Pawelec, Jakub Łabojko, Mateusz Radecki, Damian Gąska, Daniel Łuczak, Piotr Samiec-Talar, Paweł Kucharczyk.

Spotkanie w Libercu było jednocześnie okazją do świętowania 60-lecia czeskiego klubu. WKS szybko wyszedł tam na prowadzenie, po trafieniu w 7. minucie przez Mateusza Cholewiaka. To już druga bramka w jego wykonaniu podczas okresu przygotowawczego (wcześniej trafił w sparingu z SFC Opavą). Gospodarze doprowadzili do wyrównania po stałym fragmencie gry na początku drugiej połowy.

Śląsk Wrocław: Słowik – Dankowski, Celeban, Tarasovs, Cholewiak – Augusto (75. Radecki), Pałaszewski (79. Łabojko) – Farshad, Chrapek (60. Robak), Pich (60. Gąska), Piech.

W spotkaniu nie wystąpili Wojciech Golla, który wraca do zdrowia po ostatnim urazie oraz Jakub Kosecki. Przyszłość piłkarza w barwach WKS-u stoi pod znakiem zapytania.

Zdjęcia: Krystyna Pączkowska / WKS Śląsk Wrocław