Piłkarze Śląska intensywnie trenują przed następnym ligowym spotkaniem. Ich kolejnym rywalem będzie Lech Poznań. W środę na treningu zawodnicy Tadeusza Pawłowskiego ćwiczyli przede wszystkich dośrodkowania i rozegranie.

Śląsk Wrocław przygotowuje się do 3. kolejki Ekstraklasy. Z zespołem trenuje nowy zawodnik wrocławskiego klubu – Łukasz Brzóź, który niedawno dołączył do składu.

W związku z pojawieniem się nowego obrońcy, Mateusz Cholewiak miałby szansę powrotu na swoją nominalną pozycję. Trener Pawłowski nie widzi go jednak na skrzydle, a w dalszym ciągu na obronie.

Myśleliśmy o tym, jednak Cholewiak nie jest skrzydłowym. Uważam, że może pokazać swoje umiejętności, kiedy ma dużo miejsca. Troszkę inaczej był ukierunkowany, kiedy grał w Mielcu. To był taki pomocnik na kontrę, który potrzebował wolnego pola. My gramy trochę inny futbol. Uważam, że do nas pasuje idealnie na tej pozycji, na której gra – mówi Tadeusz Pawłowski.

Mateusz Cholewiak

Bardzo dobrze na treningu radził sobie Daniel Szczepan, młody zawodnik, który trafił do Śląska z II ligi. Na pierwszych wspólnych zajęciach, zaraz po transferze, piłkarz wyglądał na lekko przestraszonego. Widać było również przeskok między poziomami rozgrywkowymi. Teraz gra Szczepana wygląda już lepiej.

Wygląda dobrze na treningach i idzie do góry. Tego oczekiwaliśmy. Przyszedł z niższej klasy, nie był w takim reżimie treningowym jak teraz. Po prostu potrzebuje czasu, żeby się przyzwyczaić – dodaje trener Śląska.

Daniel Szczepan

Widać, że w drużynie panuje przyjazna atmosfera. Wszyscy trenują w pocie czoła, a nowi piłkarze radzą sobie coraz lepiej. Jedynym zawodnikiem, który nie uczestniczył w środowym treningu był Igors Tarasovs.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: Ola Sopuch, Oliwia Stasiak