Macedończyk podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia. 31-latek gra na pozycji defensywnego pomocnika.

Wychowanek Partizana Belgrad znany jest w Polsce z gry w Wiśle Kraków, skąd przeniósł się do OFK Belgrad, a później do AEL Limassol. Do Śląska mógł trafić już przed rokiem, ale wtedy trener Tadeusz Pawłowski zdecydował się na Marcela Gecova (po sezonie zakończył karierę).

Stjepanović ma koncie 10 występów w reprezentacji (ostatni w marcu 2016). Co ważne w jego przypadku: ma paszport Unii Europejskiej, a to oznacza, że zgodnie z przepisami na boisku będzie mógł zagrać w tym samym czasie co Japończyk Ryota Morioka i Gruzin Lasza Dwali.

Tak spisywał się w Wiśle Kraków

W rozmowie z telewizją klubową po podpisaniu kontraktu

Macedończyk jest 6 zawodnikiem pozyskanym po zakończeniu sezonu. Oprócz niego do kadry Śląska trafili: Portugalczycy Augusto Pereire Loureiro (obrońca), Filipe Goncalves (defensywny pomocnik) i Alvarinho (napastnik), Słowak Lubos Kamenar (bramkarz) oraz doskonale znany przy Oporowskiej Łukasz Madej (pomocnik).

Z klubu odeszło natomiast aż 9 zawodników: Mateusz Abramowicz, Dudu Paraiba, Tomasz Hołota, Marcel Gecov, Tom Hateley, Krzysztof Ostrowski, Konrad Kaczmarek, Igor Tyszczenko i Michał Bartkowiak.

Autor | Daniel E. Groszewski

  • Zdjęcie | Krzysztof Świercz / Śląsk Wrocław