W pokazie jazdy szybkiej na torze zobaczymy Ambasadora The World Games 2017 – panczenistę Zbigniewa Bródkę, mistrza olimpijskiego z Soczi, który na rolkach spędza dużą część sezonu przygotowawczego przed zimowymi zawodami. Uroczyste otwarcie rozpocznie się w sobotę – 1 lipca o godz. 15.

 

Warto zaznaczyć, że sobota będzie jedynym dniem, kiedy wszyscy chętni będą mogli wypróbować tory przed The World Games 2017. Już w nocy z soboty na niedzielę ruszą pierwsze prace związane z przygotowaniem areny do zbliżających się Igrzysk. Tor zostanie ponownie udostępniony mieszkańcom tuż po TWG2017.

Wstęp na sobotnią imprezę jest wolny. Na miejscu Fundacja Zarolowani będzie prowadziła bezpłatną wypożyczalnię rolek (liczba zestawów jest ograniczona).

Sporty wrotkarskie w ramach The World Games 2017 zagoszczą w Świdnicy (hokej na wrotkach, jazda figurowa), a także w Parku Tysiąclecia, gdzie odbędzie się rywalizacja w jeździe szybkiej (21-25 lipca) – na 200-metrowym torze, a także w jeździe ulicznej, na pętli wokół wspomnianego toru. Swój udział zapowiedzieli holenderscy bracia bliźniacy Michel i Ronald Mulderowie, a więc odpowiednio złoty i brązowy medalista olimpijski z Soczi (2014) w łyżwiarstwie szybkim.