Z okazji 25. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu oraz w pełni wolnych wyborów do Senatu, studenci Politechniki Wrocławskiej zapraszają na specjalny pokaz P.I.W.O. Light Show. Początek o godz. 21.

Obejrzeć go będzie można na budynku C-7 (pl. Grunwaldzki 11, Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego). Przez cały czas trwania wydarzenia na łączniku budynków D-1 i D-20 (od strony pl. Grunwaldzkiego) wyświetlana będzie flaga narodowa.

– Od strony technicznej jesteśmy już praktycznie gotowi – opowiada Paweł Pelikan z koła naukowego MOS – Chociaż budynek C-7 ma nietypowy układ okien i modułów i wymagał od nas pewnych modyfikacji i nowych ustawień sprzętu. Za animacje odpowiadają członkowie koła Humanizacja Środowiska Miejskiego. – Pokaz będzie się składał z trzech części – zapowiada Martyna Stasiniewska. – Przypomnimy czasu PRL-u, wprowadzenie stanu wojennego, wybór Jana Pawła II, Lecha Wałęsę oraz okres wyborów i wyczekiwanej wolności. Oczywiście pokazowi tradycyjnie będą towarzyszyły odpowiednio dobrane motywy muzyczne

Projekt P.I.W.O (Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy) to stworzony przez studentów nietypowy system oświetlenia budynku. Celem istniejącego od 2007 r. projektu było zamienienie akademika T-16 Politechniki Wrocławskiej w ogromny wyświetlacz, sterowany przez jeden komputer. Od 2011 r. twórcy P.I.W.O zaczęli przeprowadzać pokazy także w innych miejscach, m.in. na najwyższym budynku Wrocławia – Sky Tower oraz na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Autorami systemu są członkowie Studenckiego Koła Naukowego MOS (Microsystems Oriented Society), działającego przy Katedrze Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej na Politechnice Wrocławskiej. 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZ Twoją córką? Nigdy! [WIDEO]
Następny artykułOded Gavish opuścił piłkarski Śląsk
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.