Dwieście specjalnych zestawów żywnościowych zostało przekazanych przez prezydenta Jacka Sutryka wrocławskiej Straży Miejskiej oraz pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pakiety te rozdawane będą bezdomnym podczas wieczornych patroli.

Pilotażowy program władz miasta, w ramach którego przygotowano dwieście zestawów dla osób bezdomnych, ma pozwolić na szybszą i skuteczniejszą pomoc potrzebującym, żyjącym na ulicy. We Wrocławiu przebywa obecnie około tysiąca bezdomnych. Wielu z nich nie korzysta z jadłodajni i noclegowni, i często nocuje poza placówkami opiekuńczymi. W zimie może być to jednak niebezpieczne, ze względu na niskie temperatury. Miasto postanowiło uruchomić pilotażowy program, w ramach którego do potrzebujących trafią zestawy, zawierające niezbędne produkty żywnościowe.

– Solidarny Wrocław to Wrocław dbający o najsłabszych. Zimą oferujemy dodatkowe wsparcie. Pamiętajmy, że nie tylko na instytucjach, ale na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność w tym szczególnym czasie za drugiego człowieka. Bądźmy czujni i wrażliwi na bezpieczeństwo innych – pisze na twitterze prezydent miasta Jacek Sutryk.

W skład jednego pakietu wchodzi: baton i żel energetyczny, butelka wody, gulasz wołowy z kaszą gryczaną lub kurczak z warzywami w ryżu, ogrzewacz do stóp oraz akcesoria: łyżka, serwetka, guma do żucia i cukierek z witaminą C. Do części zestawów dołączono także rozgrzewający koc izotermiczny.

Zestawy rozdawane będą przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej oraz pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej podczas wieczornych patroli na ulicach Wrocławia, w miejscach gdzie mogą przebywać bezdomni.


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcie: www.wroclaw.pl/ fot. Bartosz Moch