Pałac zwycięski w starciu z Impelem

W ramach 2. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet, Impel Wrocław zmierzył się z KS Pałacem Bydgoszcz. Po czterech odsłonach spotkania górą okazały się gospodynie meczu. Impel do Wrocławia wrócił więc bez punktów.

Impelki do spotkania podeszły zmotywowane zwycięstwem w inauguracyjnym meczu. Niestety już pierwsze akcje pokazały, że należy spodziewać się jeszcze bardziej zaciętego spotkania. Pierwszy set był wyrównany, ale tylko do stanu po 12. Wtedy miejscowe odskoczyły na kilka punktów i utrzymały przewagę do końca. Drugi set, rozegrany na przewagi, dawał szansę na doprowadzenie do remisu, jednak ostatecznie tak się nie stało.

Po dziesięciominutowej przerwie Impelkom udało się w prawdzie zdobyć set i przedłużyć spotkanie, jednak ostatnia odsłona meczu rozegrana została pod wyraźne dyktando sobotnich przeciwniczek. Nagroda MVP spotkania trafiła w ręce środkowej – Natalii Misiuny, zdobywczyni 14 punktów.

Mimo porażki, po stronie Impela należy wyróżnić ponownie młode zawodniczki. Najlepiej punktująca Impelką była Julia Szczurowska, która zdobyła 14 punktów. Jedno oczko mniej dodała Natalia Murek. Wciąż perfekcyjnymi przyjęciami i obronami popisywała się Maria Stenzel. To wszystko daje nadzieję na zupełnie inny wynik w kolejnych spotkaniach.

Najbliższe spotkanie Impel Wrocław rozegra w Jelczu–Laskowicach w sobotę, 28 października. Przeciwnikiem będzie Legionovia Legionowo. Początek meczu o 17:00. Bilety do kupienia na kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych STS i EMPiK.