Magiczne eksperymenty, fascynujące pokazy i warsztaty naukowe czekają na najmłodszych w Pasażu Grunwaldzkim. W najbliższą sobotę 15 lutego odbędzie się spotkanie z bohaterem animowanej komedii „Pan Peabody i Sherman”. To będzie wybuchowa mieszanka wiedzy i rozrywki!

  Pan Peabody i Sherman w Pasażu Grunwaldzkim 

      Jak zrobić samopompujący się balon, spowodować wybuch kolorowego wulkanu i przygotować eliksir zmieniający kolory? Te oraz inne tajniki nauki poznają uczestnicy spotkania z bohaterem nowej komedii animowanej „Pan Peabody i Sherman”. Pan Peabody – naukowiec, laureat nagrody Nobla i najmądrzejszy pies na świecie zabierze najmłodszych w podróż do świata nauki i dawnych dziejów. Dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach z historią, sprawdzić swoją wiedzę, a także dowiedzieć się wielu nowych ciekawostek. Maluchy podczas warsztatów pod okiem instruktora przeprowadzą też spektakularne eksperymenty naukowe – zobaczą m.in., czy ptak może balansować na dziobie, zbadają prawo Archimedesa i Pascala, a także odkryją, czym są i do czego służą półkule magdeburskie. Dodatkową atrakcją będą niezwykłe pokazy na scenie, w trakcie których mali naukowcy dowiedzą się np., jak zrobić bańki z lodu. W Pasażu powstanie również strefa geograficzna, gdzie dzieci zmierzą się w grze w Globus oraz kącik plastyczny, w którym najmłodsi będą mieli okazję wykazać się zdolnościami artystycznymi i poznać różne kierunki w sztuce. Na tym nie koniec dobrej zabawy – wszyscy uczestnicy otrzymają do domu broszury z filmowymi grami. Filmowo-naukowe spotkanie sprawi, że zarówno dzieci, jak i dorośli przekonają się, jak ciekawy i fascynujący może być świat nauki.

        Impreza z okazji premiery komedii rodzinnej „Pan Peabody i Sherman” odbędzie się 15 lutego (sobota) w Pasażu Grunwaldzkim od godziny 12.00 do 19.00 (na poziomie „0” przy scenie). Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny. Film będzie można oglądać już od 7 marca m.in. w Multikinie w Pasażu Grunwaldzkim.

Autor | Kamil Paliwoda