Mija dokładnie 5 lat od chwili, gdy Panny z dobrych domów po raz pierwszy zaśpiewały dla bezdomnych zwierzaków. Ten wyjątkowy koncert charytatywny i aukcja dzieł sztuki obchodzą w tym roku swój mały jubileusz.

To niewiarygodne, że gramy już od 5 lat! – śmieje się Natalia Grosiak z zespołu Mikromusic, inicjatorka akcji.

Kiedy w 2011 roku narodził się pomysł zorganizowania pierwszego koncertu wydawało nam się, że będzie to kameralne wydarzenie, dedykowane wyłącznie ludziom, którzy cały swój wolny czas poświęcają potrzebującym i bezdomnym zwierzętom. Tymczasem już ten pierwszy koncert okazał się być sukcesem, a potem – z roku na rok – było tylko lepiej. „Panny z dobrych domów…” zyskały swoją renomę i olbrzymie grono fanów tego projektu. Mam też nadzieję, że wiele osób – właśnie dzięki takim akcjom – zwróciło większą uwagę na to, co dzieje się ze zwierzętami wokół nas.

Piąta, jubileuszowa edycja koncertu odbędzie się we wtorek 5 kwietnia o godzinie 19.00, po raz pierwszy w zupełnie nowym miejscu. – To ukłon w stronę naszej publiczności – wyjaśnia Grosiak. – Przez 4 kolejne lata wspaniale grało nam się w Firleju, jednak ograniczenia przestrzeni sprawiały, że nie mogliśmy wpuścić na koncert wszystkich chętnych. Wiele osób wracało do domu z kwitkiem. Dlatego tym razem postanowiliśmy przetestować nowe miejsce i zagramy w znanym ze świetnych koncertów Starym Klasztorze.

Cały dochód z koncertu i towarzyszącej mu aukcji dzieł sztuki zostanie tradycyjnie przekazany organizacjom, których statutowym celem działalności jest ochrona zwierząt. W tym roku do wspieranych w ten sposób Fundacji 2+4 i Ekostraży dołączyło Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Stoiska informacyjne tych trzech organizacji będzie można odwiedzać w czasie koncertu w dolnej, restauracyjnej sali Starego Klasztoru.

W 5. charytatywnym koncercie „Panny z dobrych domów” udział wezmą: Natalia Grosiak, Magda Kumorek, Natalia Lubrano, Karolina Łopuch, Adrianna Styrcz i Shata QS. Tym razem bohaterką wieczoru będzie muzyka filmowa w aranżacji Macieja Czemplika, gitarzysty i kompozytora związanego z wrocławskim środowiskiem muzycznym. Na scenie towarzyszyć mu będzie Żenia Betliński na kontrabasie oraz Michał Polak na perkusji. Wystąpi też najpiękniejszy kwartet smyczkowy w osobach Ewy Hofman, Małgorzaty Kogut-Ślandy, Olgi Kwiatek i Bożeny Papały. Aranżację smyczków przygotował Bartosz Pernal.

Oczywiście nie zabraknie aukcji prac podarowanych przez wrocławskie (i nie tylko wrocławskie) artystki: Paulinę Korbaczyńską, Paulinę Mager, Magdę Podsiadły, Martę Dutkę, Martę Lech, Lenkę Kubicę, Olgę Kamińską, Joannę Górawską, Agnieszkę Nyklasz, Annę Klozę-Rozwadowską i duet Damy Dworu. Tym razem licytować będziemy obrazy, grafiki, rysunki, fotografie, a nawet kreacje odzieżowe dla najmłodszych i specjalne zaproszenia na wczasy z czworonogiem. Wszystkie prace będzie można obejrzeć tydzień przed koncertem na przedaukcyjnej wystawie przygotowanej przez Galerię Kaprysy przy ul. Łokietka 10, na której wernisaż zapraszamy w czwartek 24 marca o godzinie 18.00.

Koncert i aukcję poprowadzą niezastąpieni Monika Jaworska z Radia RAM oraz Radek Bielecki z kabaretu Neonówka.


„Panny z dobrych domów na rzecz bezdomnych zwierząt”
koncert charytatywny i aukcja

wtorek 5 kwietnia 2016 r., godzina 19.00
Sala Gotycka Stary Klasztor, ul. Purkyniego1, Wrocław


Wystawa przedaukcyjna „Panny z dobrych domów na rzecz bezdomnych zwierząt”
Galeria Kaprysy, ul. Łokietka 10, Wrocław

wernisaż w czwartek 24 marca o godzinie 18.00
wystawa czynna do 4 kwietnia 2016 r.


BILETY:

Rezerwacja internetowa: bilety@o2.pl
Przedsprzedaż – 35 zł
W dniu koncertu – 40 zł