Wrocławski klub po raz piaty z rzędu zagra w finale o mistrzostwo Polski w futbolu amerykańskim. Pantery rywalizować będą z Lowlanders Białystok. Awans do finału, wrocławianie zapewnili sobie, wygrywając 28:7 z Tychami Falcons.

Początek półfinałowego spotkania nie był łatwy dla wrocławskiej drużyny. Panthers po raz pierwszy w ligowej rywalizacji wystąpił w składzie złożonym wyłącznie z Polaków. Zespół osłabiony brakiem Amerykanów, którzy niespodziewanie odeszli z zespołu, miał problemy z ofensywą. Na szczęście dobrze spisywała się obrona, która skutecznie powstrzymywała rywala.

Ostatecznie Pantery „obudziły się” i zaczęły zdobywać punkty. Pokonały Tychy Falcons 28:7. Tym samym po raz piąty z rzędu awansowały do finału o mistrzostwo Polski. Co ważne, będzie to pierwszy mecz finałowy klubu rozegrany w Lidze Futbolu Amerykańskiego. Poprzednie odbywały się w ramach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Przeciwnikiem wrocławskiego klubu będą Lowlanders Białystok. Zespół ten awansował do finału po raz pierwszy.


Wielkie święto futbolu amerykańskiego, czyli XIII Polish Bowl odbędzie się w sobotę 21 lipca o godzinie 18:30 na Stadionie Olimpijskim. Więcej na temat wydarzenia tutaj.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: Ola Sopuch