Na początku października Wrocławski Teatr Pantomimy wyjeżdża do Moskwy na Festiwal Gawrosz, który w tym roku organizatorzy dedykowali teatrom z Polski. 

„Mikrokosmos” w reżyserii Konrada Dworakowskiego w dniach 2 – 3 października 2015 zostanie zaprezentowany aż trzykrotnie.

Tegoroczna edycja festiwalu w całości poświęcona została Polsce. Poza Wrocławskim Teatrem Pantomimy, w Moskwie zaprezentują swoje przedstawienia teatry z Poznania, Białegostoku, Torunia, Warszawy. „Mikrokosmos”, czyli historia o niepokornej i odważnej Calineczce, jako jedyny reprezentował będzie Wrocław.

Festiwal Gavrosh jest międzynarodowym festiwalem teatralnym, jednym z najważniejszych w Rosji, który prezentuje najlepsze przedstawienia dla dzieci. Każda edycja dedykowana jest innemu państwu.

– Łączy nas wspólna historia, od niemal 10 lat rozwijamy sztukę dla dzieci i nowego pokolenia rodziców.  To zapewni w przyszłości stabilność polsko-rosyjskich związków. Wybraliśmy Polskę jako obiekt poszukiwań teatralnych nieprzypadkowo – to kraj, który przez kilka dziesięcioleci był częścią układu warszawskiego, a w sztuce, mimo trudnych warunków społecznych i ekonomicznych, zawsze uderzał wasz godny pozazdroszczenia poziom wewnętrznej wolności, dowcipu, wrażliwości. Te cechy nie uległy zmianie w nowej Polsce – tłumaczy Teresa Durowa, dyrektorka artystyczna festiwalu.

Zespół Wrocławskiego Teatru Pantomimy pracuje teraz nad kolejnym przedstawieniem w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Premiera spektaklu pt. „Hydrokosmos” na podstawie „Małej Syrenki” planowana jest na listopad.

Zdjęcie | Bartek Sowa

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMarek Krajewski w księgarni „Autorska”
Następny artykuł11. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.