– Sprzedałem lodówkę, bo mi trochę brakowało na bilet – mówi Wojciech Cejrowski, pytany o to, jak zdobył pieniądze na swoją pierwszą wyprawę.

– Turystą nie byłem nigdy. Każda wyprawa – od pierwszej do tej ostatniej – była dla mnie pracą zarobkową – dodaje podróżnik, pisarz, satyryk i jak sam o sobie mówi komediant. I choć Naczelny Kowboj RP boczy się, gdy ma przyjechać do polskiego miasta, to nie omieszka odwiedzić Wrocławia, by zobaczyć 3. edycję Międzynarodowych Targów Turystycznych, które tym razem będą gościły w hali Orbita (8-10 kwietnia). Oczywiście Wojciech Cejrowski będzie też do dyspozycji wszystkich chętnych, którzy pojawią się w hali przy ul. Wejherowskiej.

Wojtka Cejrowskiego będzie można spotkać w Orbicie

 

MTT rozrastają się dynamicznie z roku na rok, a każdy odwiedzający targi znajdzie tutaj coś ciekawego dla siebie. – Swoją ofertę turystyczną zaprezentuje ponad 200 wystawców – mówi Przemysław Badura, prezes zarządu JoyGroup, która organizuje MTT. Będą wśród nich biura podróży z kraju i zagranicy, linie lotnicze, przedstawiciele województw, gmin i uzdrowisk, a także mnóstwo organizacji turystycznych.

W Orbicie nie będzie się można nudzić, bo organizatorzy zadbali o wiele dodatkowych atrakcji. Targom będzie towarzyszył m.in. Festiwal Podróżników, podczas którego globtroterzy opowiedzą o swoich przygodach, zaprezentują unikalne fotografie, a co najważniejsze podpowiedzą nam, jak wyruszyć na wyprawę z dziećmi i to np. przez afrykańską pustynię i busz. Podczas festiwalu dowiemy się też m.in. o tym jak przejechać Kubę rowerem, czy też o atrakcjach nurkowania wśród „Bałtyckich Titaników”.

Podróże to też kuchnie świata. W Orbicie będzie więc też coś dla miłośników dobrego jedzenia, a to za sprawą Festiwalu Kulinarnego. W konkursie „Wrocławskie Smaki 2011” oraz pokazach kulinarnych, pod hasłem „Na wiosnę zdrowo i kolorowo na talerzu”, wezmą udział najlepsi wrocławscy kucharze. Będzie wielki show oraz rzecz jasna okazja do degustacji, także wyrobów regionalnych, łącznie z możliwością ich zakupu. Natomiast przed halą nastąpi otwarcie sezonu grillowego, a chętni będą mogli odpocząć ma małej czarnej w kawiarni.

Na targi warto wybrać się z naszymi pociechami, które poczują się w Orbicie jak w Parku Jurajskim, bo w hali staną modele dinozaurów. W specjalnej piaskownicy dzieci będą mogły odkopać… szkielet dinozaura. Na stoisku Stowarzyszenia Delta, będącego właścicielem trzech JuraParków w Polsce, najmłodsi będą mieli okazję poznać najróżniejsze gatunki tych pradawnych stworzeń, pomalować ich figurki oraz zabrać je do domu wraz z wypisanym dyplomem paleontologa.

Na Orbicie musimy też poczuć się jak w kosmosie. Nieprawdopodobna podróż po planetach, Układzie Słonecznym czy Księżycu będzie możliwa za sprawą Planetarium Bajkonur. Wszystkim odwiedzającym Targi oferuje ono półgodzinne multimedialne seanse w kopule imitującej sklepienie niebieskie.

Od piątku do niedzieli (8-10.04) czeka na nas więc w Orbicie moc atrakcji. Wspomnijmy jeszcze o strefach gastro i rozrywki, miasteczku zabaw dla rodzin oraz licznych konkursach z nagrodami, którymi będą – a jakże – zagraniczne wojaże.

DzielniceWrocławia.pl objęły patronat medialny nad MTT. Już od poniedziałku, 21 marca do wygrania podwójne wejściówki na targi. Zapraszamy do zabawy.

 

PRZEJDŹ DO KONKURSU >>>

***

Międzynarodowe Tragi Turystyczne Wrocław 2011

8-10 kwietnia 2011, Wrocław, Hala Orbita

ul. Wejherowska 34

 

Godziny Otwarcia:

Piątek – dzień branżowy – 10:00 – 17:00

Sobota – 10:00 – 17:00

Niedziela – 10:00 – 15:00

 

Szczegóły na www.mttwroclaw.pl.