Czarny poniedziałek – protest popierałem na długo zanim narodził się on jako myśl, konieczność podjęcia pewnych działań. Popierałem i popierać będę, choć protestować nie zamierzam. I to tylko dlatego, że od protestowania dużo bardziej lubuję się w zdrowym rozsądku, a czas na zdrowy rozsądek był i minął, i nic już z tym nie zrobimy. Wygrana jednej batalii nie oznacza zwycięstwa w wojnie.

Otóż żyjemy w państwie demokratycznym, czy tego chcemy, czy też wręcz przeciwnie. O ile mnie pamięć nie myli, obecny rząd został wybrany właśnie w demokratycznych wyborach, podczas których większość Polaków wybrała Prawo i Sprawiedliwość, i tym samym ta, a nie inna partia reprezentuje wspomnianą większość. Nie ma tutaj miejsca na płacz, że się nie głosowało, że wcale się nie wiedziało, jakie priorytety przyświecają rządzącym. Ponad połowa obywateli świadomie wybrała konserwatyzm narodowy, chrześcijaństwo, eurosceptyzm.

Obserwując działania rządu można rzec, że, z drobnymi wyjątkami, jednak wszystko się zgadza. Jeśli partia jest prochrześcijańska to trudno by reprezentowała poglądy, które dla Kościoła są nie do przyjęcia. Idąc dalej tym tokiem, jeśli ktoś ma poparcie większości to dlaczego miałby się uginać pod protestami mniejszości? Zgoda, opis przerysowany, jednak tak to wygląda. Demokratyczne wybory, większość głosów, władza absolutna.

Jestem wielce przeciwny nadchodącej ustawie, podobnie, jak przeciwny byłem innym zmianom wprowadzanym przez obecny rząd, jednak nie protestuję, czekam zwyczajnie do wyborów, by znów móc oddać głos na ludzi, z poglądami których się utożsamiam. Inna sprawa, jeśli ktoś utożsami się z zasiłkiem 500+ lub w swej niewiedzy idzie i głosuje jak popadnie, choć takie głosowanie, to zawsze głosowanie. Połowa naszego społeczeństwa niestety nie zamierza korzystać z konstytucyjnego przywileju wyboru rządu. Ciekawe, ile z tych osób protestowało, każdy głos podczas wyborów jest ważny, teraz można rozliczyć swój, czy było warto.

Zachęcam do zdroworozsądkowego dysponowania swoim głosem podczas następnych i każdych kolejnych wyborów.

Dlatego dla rozrywki i to w temacie The Rolling Stones: Paint It, Black

Autor | Patryk Wolny