Poprawa komfortu poruszania się pieszo po mieście, wytyczanie nowych ścieżek chodnikowych, czy ułatwienie kontaktu mieszkańców z magistratem, to tylko cześć nowych obowiązków Tomasza Stefanickiego, pierwszego wrocławskiego oficera pieszego.

Pierwszym zadaniem pieszego oficera będzie ponowne przyjrzenie się i zagospodarowanie terenów wokół ronda Reagana. Zapowiada także, że chciałby działać w okolicach centrum, jednak przede wszystkim otwarty jest na wszelkie sugestie od mieszkańców, zachęca do aktywnego kontaktu. Wcześniej Tomasz Stefanicki zajmował się kwestiami związanymi z infrastrukturą i rozwojem przedsiębiorczości. Przez ten czas zdążył już dobrze zapoznać się z sytuacją pieszych we Wrocławiu, zwłaszcza, że codziennie dojeżdża do pracy rowerem. Wśród znajomych postrzegany jest jako społecznik. Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu.

Działa już adres mailowy piesi@um.wroc.pl pod którym mieszkańcy mogą się kontaktować z oficerem i zgłaszać swoje skargi oraz propozycje dotyczące nierównych chodników, utrudnień komunikacyjnych, czy choćby kwestii związanych ze światłami i przejściami dla pieszych.

Pierwszy oficer pieszy ma przed sobą duże wyzwanie. Obecnie sygnalizacja świetlna działa na korzyść samochodów, często dając pieszym zaledwie kilka sekund na pokonanie pasów. Czy nowe stanowisko rzeczywiście przysłuży się poprawie warunków pieszych? Przekonamy się już wkrótce. Trzymamy kciuki.

Autor | Patryk Wolny

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSabina Misakiewicz: Co jest tematem?
Następny artykułSportowy raport #28 (24.02.2015)
Pisze, ponieważ uważa, że tak właśnie należy. Wielbiciel dobrego kina, ale i mocnego reportażu, gdzieś w głębi wierzy, że styl nowego dziennikarstwa przebije się kiedyś do głównego nurtu.