Amerykanie dali nam hamburgery, jabłuszka od wielkiego „A” i cały Internet jaki znamy, my w zamian zaoferujemy im skrawek naszego cudownego PRLu.

Wszystko za sprawą polskiego serwisu Cinkciarz, który właśnie rozpoczął kampanię mającą na celu podbój Stanów Zjednoczonych. Jedna z najprężniej rozwijających się firm zajmujących się obrotem walutą w miniony wtorek poinformowała o zawarciu umowy partnerskiej z amerykańską drużyną NBA – Chicago Bulls.

Cóż, cytując Neila Armstronga: „to mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości” Polsce w końcu udało się podbić parkiety NBA i, to chyba wcale nie tak źle, nie za sprawą utalentowanych zawodników, a dwóch byłych prezydentów, którzy wraz z przedstawicielami firmy Cinkciarz udali się za wielką wodę aż do Chicago, by wesprzeć szczytną sprawę.

W wyniku tego od kilku dni po Internecie krążą zdjęcia prezentujące Wałęsę oraz Komorowskiego w towarzystwie atrakcyjnych cheerleaderek. Jest to oczywiście znakomity temat dziennikarskiej sensacji, wyśmiewania i przede wszystkim wytykania zasad moralnych, etycznych, a także każdych innych, które tylko autorowi niepochlebnego tekstu przyjadą do głowy. Wskazywać palcem i pouczać można bez końca, ostatecznie grunt by rzucić czytelnikom jakieś krwawe mięso i napędzić maszynę kliknięć.

Osobiście natomiast nie widzę w zachowaniu byłych prezydentów niczego haniebnego, podobne działania oprócz korzyści majątkowych mają przecież na celu promocję polskich przedsiębiorców. Obecność byłych głów państwa z pewnością nadaje sprawie dodatkowego rozgłosu, a także podnosi prestiż samego wydarzenia. Jako Polacy często oczekujemy zbyt wiele, bo z jednej strony słychać niepochlebne opinie o tym, że jeden z polityków zrobił to, kupił tamto i ukradł wszystko inne, bo przecież nie powinien tyle zarabiać. Otóż zarobki byłego prezydenta wynoszą około sześciu tysięcy złotych miesięcznie. Może i faktycznie wielu uważa taką kwotę za odpowiednią i w pełni zaspokajającą podstawowe potrzeby człowieka. Jednak należy pamiętać, że przecież osoba, która reprezentuje państwo nie może nosić się w dresie, czy stołować w barach mlecznych. Każdy chce dorobić, nie ma w tym nic dziwnego.

Ostatecznie ile kamieni nie zostałoby rzuconych, mleko już się rozlało, Polska zawitała w Chicago Bulls i szykuje się do podboju Stanów Zjednoczonych. Oferujemy im kawałek naszej kultury, naszego Cinkciarza, a oni jak widać z radością przyjmują dary otwierając się na współpracę. Umiejętny marketing to klucz do sukcesu, cieszy, że polskiej firmie się powodzi, pozostaje także mieć nadzieje, że w przyszłości doczekamy się podobnych inicjatyw ze strony innych przedsiębiorców. Może też kiedyś politycy wezmą się wreszcie za politykę i działanie na rzecz państwa, a nie tylko za wytykanie palcami poczynań oponentów wierząc, że to przysporzy im głosów przed nadchodzącymi wyborami.

Autor | Patryk Wolny

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDzielnice Wrocławia 57/2015
Następny artykułSPORTOWY RAPORT #72 (9.10.2015)
Pisze, ponieważ uważa, że tak właśnie należy. Wielbiciel dobrego kina, ale i mocnego reportażu, gdzieś w głębi wierzy, że styl nowego dziennikarstwa przebije się kiedyś do głównego nurtu.