Tadeusz Pawłowski został zwolniony z funkcji trenera pierwszej drużyny Śląska Wrocław, a tym samym wraca do Akademii klubu. Jego obowiązki do końca przejął Paweł Barylski, dotychczasowy asystent.

Decyzje, które od kilku dni wisiały w powietrzu, w końcu zapadły. Trener pierwszej drużyny Śląska Wrocław – Tadeusz Pawłowski oddał się do dyspozycji zarządu klubu i został zwolniony z pełnionej funkcji. To jednak nie koniec jego przygody z WKS-em. Pawłowski ponownie zostanie dyrektorem Akademii.

Darzę Tadeusza Pawłowskiego olbrzymim szacunkiem. To legenda Śląska Wrocław i chciałbym, aby nadal był ważną częścią klubu. Obecnie znaleźliśmy się jednak w trudnej sytuacji. Wynik każdego spotkania będzie dla nas niezwykle istotny. Uznaliśmy, że konieczne są zmiany, które dadzą drużynie nowy bodziec i pomogą w walce o ligowe punkty. Wspólnie doszliśmy do porozumienia, że Tadeusz Pawłowski powinien powrócić na stanowisko dyrektora akademii – mówi Piotr Waśniewski, prezes zarządu Śląska Wrocław.

Śląsk Wrocław rozegra w tym roku jeszcze dwa spotkania ligowe – z Koroną Kielce i Pogonią Szczecin. W obu meczach drużynę poprowadzi Paweł Barylski, dotychczasowy asystent w sztabie szkoleniowym trenera Pawłowskiego. Nowy szkoleniowiec w przeszłości pełnił tę funkcję dwukrotnie – w 2010 i 2012 roku. Barylski związany jest ze Śląskiem przez niemal całą karierę trenerską, ma też uprawnienia, aby prowadzić zespół na najwyższym stopniu klasowych rozgrywek.

Paweł Barylski

Pragnę podziękować zarówno trenerowi Tadeuszowi Pawłowskiemu, jak i trenerowi Pawłowi Barylskiemu, za dojrzałe i odpowiedzialne decyzje w tym trudnym dla nas okresie. Umocniły mnie tylko w przekonaniu, że dobro Śląska Wrocław stanowi dla nich obu najwyższy priorytet – dodaje.

Po zmianie prezesa zarządu, przyszła kolej na nowego szkoleniowca. Oby te zmiany realnie wpłynęły na grę Śląska, bowiem po 18. kolejkach od strefy spadkowej dzieli go tylko punkt. Drużyna, która od początku sezonu miała walczyć o górną ósemkę, niebawem może być zmuszona bronić się przed spadkiem. W klubie podjęto decyzję, które mają zmienić tę sytuację. Docelowo na ławce trenerskiej WKS-u na zasiąść trener z zagranicy, jednak na to trzeba będzie jeszcze poczekać.

Tymczasem wiadomo także, że do zmian doszło w spółce zarządzającej Stadionem Wrocław, na którym Śląsk rozgrywa mecze. Prezesem zarządu został były prezes WKS-u – Marcin Przychodny.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Krystyna Pączkowska / WKS Śląsk Wrocław