Piłkarze Śląska przegrali 0:1 z Lechem Poznań w 3. kolejce Ekstraklasy. Tym samym Kolejorz przerwał udaną serię 11 meczów bez porażki w wykonaniu wrocławskiego klubu. W niedzielnym spotkaniu Śląsk cztery razy trafił do siatki, jednak żadna bramka nie została uznana z powodu pozycji spalonej.

Trójkolorowi byli w spotkaniu zdecydowanie lepsi, Lech nie stworzył sobie praktycznie żadnej okazji poza akcją, po której w 83. minucie Pedro Tiba strzelił bramkę. Na konferencji prasowej trener Śląska Tadeusz Pawłowski podziękował swoim zawodnikom za determinację i walkę do końca. Już na boisku widać było, że drużyna jest podłamana przebiegiem spotkania. Pawłowski stanął jednak murem za swoimi zawodnikami, mówiąc, że do żadnego nie ma pretensji.