Siatkarki wrocławskiego Volley’a nie zdołały zakończyć roku zwycięstwem. Przegrały 0:3 z Developres SkyRes Rzeszów, kończąc rok z dziewięcioma porażkami.

Po raz kolejny to nie był dobry dzień zawodniczek Marka Solarewicza. Od początku spotkania wrocławianki nie miały zbyt wiele do powiedzenia. To gospodynie narzucały tempo gry w wielkim stylu. Szybko zdobywały kilka punktów przewagi, co jeszcze bardziej je motywowało. Jedyną ostoją wrocławskiego ataku była jak zwykle młoda Natalia Murek, która jako jedyna brała na siebie odpowiedzialność gry. Niestety jej dobra gra nie wystarczyła na rozpędzone gospodynie, które pewnie wygrały 25:10.

Drugi set wyglądał już nieco lepiej. Przede wszystkim wrocławianki podjęły walkę, realnie przekładając to na punkty. Ofensywa rozłożyła się na kilka zawodniczek, w tym wciąż Murek, a także Aleksandrę Rasińską, Karolinę Piślę. Lepiej funkcjonował środek siatki gdzie dobrze uzupełniały się Anna Łozowska z Magdaleną Soter. Gospodynie nadal nie odpuszczały i znów zdołały wygrać seta 25:22.

Ostatnia partia była już tylko kropką nad i w wykonaniu rzeszowianek. Cały czas silnym atakiem dysponowała Michaela Mlejnkova. Czeska przyjmująca mecz zakończyła z 62% skutecznością w ataku. Niestety mocna gra gospodyń i własne błędy wrocławianek doprowadziły do szybkiej porażki 0:3. Volley nie potrafił znaleźć sposobu na dobrze zorganizowaną grę Developres. Silny skład rzeszowskiego zespołu nie dał zbyt wielu szans młodemu Volley’owi na zwycięstwo.

Pierwszą fazę rundy zasadniczej wrocławianki zakończyły na 10. miejscu z ośmioma punktami na swoim koncie. W kolejnym meczu zmierzą się z Radomką Radom już 6 stycznia.

Developres SkyRes Rzeszów –  #Volley Wrocław 3:0 (25:10, 25:22, 25:20)

Developres: Witkowska (10), Hawryła (1), Blagojević (7), Barakowa (1), Mlejnkova (19), Zaroślińska (12), Sawicka (libero) oraz Medyńska (libero), Żabińska (2), Tokarska (4).

#Volley: Piśla (7), Gancarz, Rasińska (12), Soter (7), Murek (10), Gajewska,  Kuziak (libero) oraz Wołodko (3), Łozowska (6).

MVP: Michaela Mlejnkova

Autor: Zuzanna Kuczyńska