„wtw://strefy_kontaktu 2016 KAJZAR KARPOWICZ RÓŻEWICZ”. Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza na wyjątkowy pokaz w sobotę, 17 października. Odbędzie się tylko dwukrotnie – o godz. 14 i 16.

TEATR META-CODZIENNY. KAJZAR. INSPIRACJE

Aktorzy Wrocławskiego Teatru Współczesnego, kilkudziesięciu statystów, tylko 200 miejsc na obu pokazach. W witrynach galerii Awangarda BWA Wrocław – gdzie w 1981 roku prezentował swój performans „Teatr meta-codzienny. Samoobrona. Magiczny manifest” Helmut Kajzar – zasiądzie  publiczność, aby obserwować toczące się na ulicy wydarzenia.

Któż z nas nie gapił się bezmyślnie przez okno? Świat oglądany przez milczącego świadka zdaje się być czystym szaleństwem. To szaleństwo potrafi zadziwić. Wciągnąć. Chcę uchwycić przemijanie, złapać to, co rzadko dostrzegamy w naszym życiu, gdy nagle coś zatrzymuje nas w popłochu, a my stajemy wobec bezgranicznej obcości i samotności świata wokół nas – deklaruje Tomasz Cymerman. – Teatr meta-codzienny. Kajzar.

Inspiracje to również pytanie o kondycję człowieka dzisiaj, o to, czym on jest wobec gigantycznej przestrzeni znaków, które go otaczają, i jak funkcjonuje w przestrzeni tych znaków”.

reżyseria i aranżacja przestrzeni: Tomasz Cymerman

występują: Anna Błaut, Irena Rybicka, Krzysztof Kuliński, Krzysztof Roszko [gościnnie], Jerzy Senator, Krzysztof Szczepańczyk [gościnnie], Michał Szwed.

nagranie: Marta Malikowska [gościnnie], Piotr Łukaszczyk [gościnnie] oraz wolontariusze

17 października 2015

miejsce pokazów: BWA, galeria Awangarda, Wrocław, ul. Wita Stwosza 32

początek działań: godz. 14.00 oraz godz. 16.00 czas trwania pokazu: 50 minut

Wstęp wolny.

BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI DO ODEBRANIA W KASIE TEATRU WSPÓŁCZESNEGO

71 358 89 22, rezerwacja@wteatrw.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł„Kręcipupa” [ZAPOWIEDŹ]
Następny artykułSPORTOWY RAPORT #74 (16.10.2015)
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.