Śląsk Wrocław pokonał w sparingu Chrobrego Głogów 3:1. Gole dla mistrzów Polski strzelili Sylwester Patejuk, Cristian Diaz i Jakub Więzik.

Cristian Diaz / fot. SlaskWroclaw.pl

Wrocławianie wreszcie mieli okazję zagrać w nieco lepszych warunkach niż w poprzednich sparingach, bowiem główna płyta stadionu przy ulicy Oporowskiej była całkowicie odśnieżona. Pierwsza połowa była wyrównana, a z biegiem czasu przewagę zaczęli osiągać goście. W 18. minucie Chrobry wyszedł na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Hałambiec, który wykorzystał rzut karny.

Odpowiedź podopiecznych Stanislava Levego była bardzo szybka. W 30. minucie Cristian Diaz odegrał piłkę w polu karnym piętą do Sylwestra Patejuka, a ten minął bramkarza i skierował futbolówkę do pustej bramki. Dziesięć minut później Śląsk już prowadził, a w roli głównej znów wystąpił Cristian Diaz. Argentyńczyk najpierw wywalczył rzut karny, a następnie pewnie wykorzystał jedenastkę. Do przerwy wrocławianie prowadzili 2:1.

Po zmianie stron mistrzowie Polski zaczęli zdecydowanie przeważać. Dużo ożywienia na prawym skrzydle wniósł wprowadzony w przerwie Krzysztof Ostrowski. Świetne okazje mieli Kamil Juraszek i Przemysław Kaźmierczak, ale bramkarz Chrobrego nie dał się zaskoczyć.

W 76. minucie Grzegorz Skrzypczak zagrał z lewego skrzydła w pole karne do Jakuba Więzika, a ten przyjął piłkę, obrócił się i płaskim strzałem strzelił kolejnego gola dla WKS-u. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie – Śląsk pokonał Chrobrego 3:1.

Śląsk Wrocław – Chrobry Głogów 3:1 (2:1)

Bramki: Patejuk 30, Diaz 40 (k), Więzik 76 – Hałambiec 18 (k)

Śląsk: Kelemen – Pawelec (70′ Dankowski), Juraszek, Jodłowiec, Spahić (65′ Skrzypczak) – Kaźmierczak, Elsner (46′ Cetnarski) – Sobota (70′ Garyga), Przybylski (46′ Więzik), Patejuk (46′ Ostrowski) – Diaz (65′ Ł.Gikiewicz).

(SlaskWroclaw.pl)