Pierwsza utrwalona fotografia, pierwsze selfie, pierwsze zdjęcie zostawione na księżycu i pierwsza fotografia cyfrowa. Prawie 2500 zdjęć, niemal 2 tys. metrów kwadratowych specjalnie odrestaurowanych sal Dworca Głównego PKP i jedna podróż: od czasów wynalezienia fotografii do jej nieśmiertelności. Wystawa podzielona jest na osiem rozdziałów.

Wśród nich: ikony światowej fotografii obok współczesnych projektów artystycznych, odbitek z prywatnych archiwów i zdjęć z internetowych portal Od 17 listopada zapraszamy na PHOTOGRAPHY NEVER DIES – niezwykłą wystawę fotografii o fotografii.

Wystawa Photography Never Dies jest symboliczną opowieścią o narodzinach fotografii, jej ewolucji oraz wartościach jakie kryją się w naturze samego medium. Projekt przybrał formę metaforycznej ilustracji historii fotografii na przełomie 177 lat jej istnienia. Wystawa nie jest studium czy analizą o charakterze encyklopedycznym czy historycznym, jest przede wszystkim refleksją na temat roli fotografii w naszym życiu.


data: 17 listopada 2016 – 8 stycznia 2017

miejsce: Galeria Wrocław Główny, Wrocław ul. Piłsudskiego 105

godziny otwarcia: wtorek, środa, piątek, sobota, niedziela: 11.00 – 19.00, czwartek 13.00 – 21.00

bilety: ulgowy – 5 zł, normalny – 8 zł, rodzinny (2 osoby dorosłe i do 4 dzieci) – 16 zł, grupowy – grupa od 10 osób, każda osoba płaci 5 zł