- REKLAMA -

Na zakończenie zmagań 6. kolejki Orlen Ligi, wrocławianki podejmowały w Hali Orbita ekipę Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza. Spotkanie trwające niespełna dwie i pół godziny ostatecznie wygrały dąbrowianki.

Impelki do meczu przystąpiły osłabione kolejną kontuzją – z udziału w spotkaniu została wykluczona Agata Sawicka. W efekcie tego w Orlen Lidze debiutowała kolejna młoda siatkarka. Mowa o Magdzie Stasiak, która broni barw wrocławskiej drużyny od dziesięciu lat – licząc wszystkie kategorie wiekowe.

Zgodnie z przewidywaniami – hit kolejki dostarczył wielu siatkarskich emocji. Oba zespoły nie szczędziły sił w ataku, a co chwila kolejne punkty zdobywane były efektownymi blokami – w całym spotkaniu zanotowano ich aż 35! W całym spotkaniu dwa sety zakończyły się grą na przewagi, która potęgowała tylko emocje. Wrocławskim kibicom do pełni szczęścia zabrakło jednak radości z końcowego sukcesu. Ten mogły świętować przyjezdne.

Na wyróżnienie po meczu zasługują obie atakujące – Katarzyna Konieczna i Helena Horka, które ostrzeliwały parkiet mocnymi atakami, zdobywając łącznie 58 punktów. Nagroda MVP spotkania powędrowała w ręce Kingi Drabek. Młoda libero drużyny z Zagłębia imponowała swoim sprytem w obronie i pewnością w przyjęciu.

Najbliższy mecz wrocławianki rozegrają już 26 listopada. Podopieczne Marka Solarewicza ponownie zawitają do Atlas Areny, tym razem jednak zmierzą się z liderem tabeli Orlen Ligi – Budowlanymi Łódź. Do Orbity rywalizacja powróci 30 listopada – za sprawą pojedynku z Polskim Cukrem Muszynianką Enea. Początek obu spotkań to godzina 18:00.