Pierwsza Rocznica Otwarcia Zmodernizowanego Hotelu „Piast”

18.02.2016 roku przypada pierwsza rocznica otwarcia, po gruntownej modernizacji, Hotelu „Piast” we Wrocławiu. Odremontowany „Piast” nawiązuje do czasów przedwojennej świetności, kiedy jako Hotel Kronprinz był jednym z najelegantszych hoteli w mieście, ówczesnym Breslau.


Hotel Piast został wybudowany w 1908 r., według projektu architekta Waldemara Milbradta. Nowo powstały hotel z charakterystyczną półokrągłą wieżą – w której obecnie mieszczą się najbardziej eleganckie pokoje z dużymi oknami – otrzymał nazwę Kronprinz i nosił ją do 1945 r. Na początku XX w. był on niezwykle prestiżowym miejscem i razem z sąsiednim Hotelem Grand (dzisiejszy Nord) stanowił historyczną „bramę miasta”. Przez nią prowadziła najkrótsza droga z dworca kolejowego do centrum.

Hotel „Piast” usytuowany jest przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego, naprzeciwko Dworca Głównego PKP. W trakcie rewitalizacji, rozpoczętej w sierpniu 2013 r., została całkowicie odnowiona elewacja wraz ze wszystkimi elementami dekoracyjnymi. Dobudowano również szóste piętro pełniące funkcję sali konferencyjnej dla 90 osób, znajduje się tam także kuchnia i sala śniadaniowa. Ponadto budynek zaopatrzono w drugą windę, a klatkę schodową w wieży hotelu zmieniono na reprezentacyjne pokoje. Na parterze ulokowano przestronną recepcję oraz restaurację Bistro Station, która funkcjonuje formule samoobsługowej. Z kolei na piętrach od pierwszego do piątego rozmieszczono 92 nowoczesne, klimatyzowane pokoje z łazienkami, Wi-Fi i telewizorami LCD, w tym: 67 pokoi dwuosobowych z osobnymi łóżkami (łącznie z jednym przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych), 16 pokoi dwuosobowych z podwójnymi łóżkami (łącznie z trzema możliwościami dostawki) i 9 pokoi jednoosobowych. W hotelu jednorazowo zmieści się do 175 osób.

Od otwarcia, w lutym 2015 roku, w hotelu mieszkało około 33 tysięcy Gości, zorganizowano ponad 100 konferencji. Z hotelu korzystają głównie gości biznesowi i turyści z kraju i zagranicy, którzy doceniają walory znakomitej lokalizacji i nowoczesnego, komfortowego wyposażenia w zetknięciu z ekonomicznymi cenami.
Hotel „Piast”, dzięki swojemu położeniu w centrum Wrocławia oraz historycznej prezencji, miał okazję uczestniczyć w wielu prestiżowych wydarzeniach sportowych i kulturalnych takich jak: Puchar Świata w Łucznictwie, Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej, a także Otwarcie Europejskiej Stolicy Kultury 2016. W swoich progach przyjmował muzyków Narodowego Forum Muzyki, Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze, Filharmonii Sudeckiej oraz wiele znanych zespołów muzycznych, min. Kult i T-Love. Gościły w tym roku w „Piaście” również osobistości „ z pierwszych stron gazet”, których nazwisk zdradzić nie możemy, by uszanować Ich prywatność i podkreślić naszą dyskrecję.
Solidna i profesjonalna roczna działalność przyniosła rezultaty nie tylko ekonomiczne. W 2015 Hotel otrzymał nagrodę Profit Hotel Awards w kategorii Hotel/Motel 1-2 gwiazdki. Natomiast w 2016, serwis Trip Advisor przyznał Hotelowi „Piast” pierwszą Nagrodę Travellers Choice 2016. Jest to nagroda przyznawana na podstawie recenzji i opinii wydawanych przez Gości. A to uznanie jest dla nas najcenniejsze. Dziękujemy naszym Gościom za ten rok i pozostajemy do Waszej dyspozycji.

Hotel Piast należy do sieci Silfor Polskie Hotele