18.02.2016 roku przypada pierwsza rocznica otwarcia, po gruntownej modernizacji, Hotelu „Piast” we Wrocławiu. Odremontowany „Piast” nawiązuje do czasów przedwojennej świetności, kiedy jako Hotel Kronprinz był jednym z najelegantszych hoteli w mieście, ówczesnym Breslau.


Hotel Piast został wybudowany w 1908 r., według projektu architekta Waldemara Milbradta. Nowo powstały hotel z charakterystyczną półokrągłą wieżą – w której obecnie mieszczą się najbardziej eleganckie pokoje z dużymi oknami – otrzymał nazwę Kronprinz i nosił ją do 1945 r. Na początku XX w. był on niezwykle prestiżowym miejscem i razem z sąsiednim Hotelem Grand (dzisiejszy Nord) stanowił historyczną „bramę miasta”. Przez nią prowadziła najkrótsza droga z dworca kolejowego do centrum.

Hotel „Piast” usytuowany jest przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego, naprzeciwko Dworca Głównego PKP. W trakcie rewitalizacji, rozpoczętej w sierpniu 2013 r., została całkowicie odnowiona elewacja wraz ze wszystkimi elementami dekoracyjnymi. Dobudowano również szóste piętro pełniące funkcję sali konferencyjnej dla 90 osób, znajduje się tam także kuchnia i sala śniadaniowa. Ponadto budynek zaopatrzono w drugą windę, a klatkę schodową w wieży hotelu zmieniono na reprezentacyjne pokoje. Na parterze ulokowano przestronną recepcję oraz restaurację Bistro Station, która funkcjonuje formule samoobsługowej. Z kolei na piętrach od pierwszego do piątego rozmieszczono 92 nowoczesne, klimatyzowane pokoje z łazienkami, Wi-Fi i telewizorami LCD, w tym: 67 pokoi dwuosobowych z osobnymi łóżkami (łącznie z jednym przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych), 16 pokoi dwuosobowych z podwójnymi łóżkami (łącznie z trzema możliwościami dostawki) i 9 pokoi jednoosobowych. W hotelu jednorazowo zmieści się do 175 osób.

Od otwarcia, w lutym 2015 roku, w hotelu mieszkało około 33 tysięcy Gości, zorganizowano ponad 100 konferencji. Z hotelu korzystają głównie gości biznesowi i turyści z kraju i zagranicy, którzy doceniają walory znakomitej lokalizacji i nowoczesnego, komfortowego wyposażenia w zetknięciu z ekonomicznymi cenami.
Hotel „Piast”, dzięki swojemu położeniu w centrum Wrocławia oraz historycznej prezencji, miał okazję uczestniczyć w wielu prestiżowych wydarzeniach sportowych i kulturalnych takich jak: Puchar Świata w Łucznictwie, Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej, a także Otwarcie Europejskiej Stolicy Kultury 2016. W swoich progach przyjmował muzyków Narodowego Forum Muzyki, Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze, Filharmonii Sudeckiej oraz wiele znanych zespołów muzycznych, min. Kult i T-Love. Gościły w tym roku w „Piaście” również osobistości „ z pierwszych stron gazet”, których nazwisk zdradzić nie możemy, by uszanować Ich prywatność i podkreślić naszą dyskrecję.
Solidna i profesjonalna roczna działalność przyniosła rezultaty nie tylko ekonomiczne. W 2015 Hotel otrzymał nagrodę Profit Hotel Awards w kategorii Hotel/Motel 1-2 gwiazdki. Natomiast w 2016, serwis Trip Advisor przyznał Hotelowi „Piast” pierwszą Nagrodę Travellers Choice 2016. Jest to nagroda przyznawana na podstawie recenzji i opinii wydawanych przez Gości. A to uznanie jest dla nas najcenniejsze. Dziękujemy naszym Gościom za ten rok i pozostajemy do Waszej dyspozycji.

Hotel Piast należy do sieci Silfor Polskie Hotele