Gal Godot oraz Patty Jenkins opublikowały pierwsze fotografie z planu zdjęciowego do sequela znakomicie przyjętego „Wonder Woman”. Poznaliśmy także pierwsze informacje dotyczące fabuły. 

Kard opublikowany przez reżyserkę Patty Jenkins za pośrednictwem twittera mówi bardzo wiele o nadchodzącym obrazie. W opisie pojawia się oficjalny tytuł sequelu: „Wonder Woman 1984”, który, teraz możemy być już tego pewni, został potwierdzony. Natomiast na samej fotografii widać nieco zdezorientowanego Steve’a Trevora (Chris Pine), stojącego pośrodku centrum handlowego.

Nie był by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Trevor zginął od śmiertelnego gazu w pierwszej części „Wonder Woman”. Dlaczego zatem widzimy go w sequelu? Otóż pytanie to spędza sen z powiek wielu fanów, który snują teorie o podróżach w czasie, magii itd. Jedno jest pewne, twórcy nieźle namieszali, wzbudzając przy tym nasze zainteresowanie. I teraz będą musieli się tłumaczyć, oby wiarygodnie.

Druga fotografia pojawiła się w sieci za sprawą Gal Godot, aktorka wpatruje się na niej w ścianę monitorów.

Scena oraz tytuł filmu mogą przywodzić na myśl wydarzenia przedstawione w powieści „Rok 1984” pióra George’a Orwella. Zimna wojna, sowieci, i pogrążone w paranoi Stany Zjednoczone dają podłoże do bardzo ciekawej fabuły z mocnym naciskiem na aspekt polityczny. Może to też być sposób na wytłumaczenie powrotu Trevora.

Zdjęcia dopiero wystartowały, dlatego o rychłej premierze nie ma mowy. Niemniej już teraz kontynuacja najlepszego filmu DCU zapowiada się naprawdę ciekawie i intrygująco.


Autor: Patryk Wolny