Ślęza Wrocław rozpoczęła sezon 2019/2020 od wyjazdowego zwycięstwa z CosinusMED Widzewem Łódź, który pewnie pokonała 70:53. Najlepsza wśród zawodniczek Arkadiusza Rusina była Ana Pocek, która zdobyła 13 punktów. Teraz przed wrocławiankami domowy mecz z Eneą AZS Poznań w niedzielę 13 października o godz. 17:00.

Koszykarki Ślęzy rozpoczęły sezon nieco później niż reszta zespołów. Mecz 1. kolejki z Wisłą Kraków został przełożony na prośbę Białej Gwiazdy. Inauguracją sezonu 2019/2020 dla wrocławianek było więc spotkanie 2. kolejki z CosinusMED Widzewem Łódź.

Pierwsze punkty dla Ślęzy w nowym sezonie zdobyła Dominika Owczarzak, która trafiła zza łuku. Wrocławianki od początku spotkania przeważały, a dzięki dobrej defensywie, szybko zbudowały przewagę (8:2). Z czasem Widzew zaczął odrabiać straty, jednak to przyjezdne wciąż prowadziły (22:19).

Kluczowa dla całego spotkania okazała się druga kwarta, którą wrocławianki wygrały dziesięcioma oczkami. Dobrze funkcjonowała obrona Ślęzy, która radziła sobie z atakami rywalem. Koszykarki Arkadiusza Rusina były też skuteczne w ofensywie, co przekładało się na zdobycz punktową. Po pierwszej połowie prowadziły 43:30.

W trzeciej kwarcie oba zespoły dopadła niemoc strzelecka. Nieskuteczność Ślęzy przełamała dopiero Owczarzak, która zapoczątkowała serię 9 punktów z rzędu bez odpowiedzi rywalek. Widzew w tej części trafił zaledwie trzy rzuty. Duży wpływ na to miała również defensywa Ślęzy, która skutecznie utrudniała gospodyniom to zadanie.

W ostatniej kwarcie wrocławianki tylko potwierdziły, że są zespołem lepszym. Bardzo dobrze spisywała się Daria Marciniak, która nie tylko punktowała, ale również wygrywała walkę na desce. Cała drużyna zagrała dobre spotkanie i pewnie pokonała Widzew 70:53.

Ich następnym rywalem będzie Enea AZS Poznań. Ślęza pierwsze domowe spotkanie w sezonie 2019/2020 rozegra w niedzielę 13 października o godz. 17:00 w hali AWF-u. Bilety na to spotkanie można już kupować w serwisie biletin.pl.

CosinusMED Widzew Łódź – Ślęza Wrocław 53:70 (19:22, 11:21, 8:13, 15:14).

CosinusMED Widzew: Gala 16, Drop 15, Vucković 11, Gertchen 5, Jasnowska 4, Bandoch 2, Bilotserkivska 0.

Ślęza: Pocek 13, Marciniak 12, Burdick 10, Jovanović 10, Owczarzak 9, Glomazić 9, Dobrowolska 5, Jones 2, Klatt 0. Piędel, Szajtauer DNP.