Sezon żużlowy powraca. Na inaugurację rozgrywek PGE Ekstraligi – Betard Sparta Wrocław już 7 kwietnia na Stadionie Olimpijskim zmierzy się z Fogą Unią Leszno.

Każdy kibic, który tęsknił za zapachem metanolu i dźwiękiem silnika ma już w najbliższą sobotę okazję zaspokoić swoją nostalgię. 7 kwietnia o godz. 14.45 na Stadionie Olimpijskim rusza żużlowa Ekstraliga. Wicemistrz Polski Betard Sparta Wrocław podejmie Fogo Unię Leszno. 

Zawodnicy przygotowywali się całą zimę żeby być gotowym na jutrzejsze zmagania. Oficjalna prezentacja drużyny Betard Sparty Wrocław na sezon 2018 odbyła się już 16 grudnia w Galerii Handlowej Wroclavia. Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród kibiców.

– Bardzo stęskniliśmy się za rywalizacją w PGE Ekstralidze i tą nadzwyczajną atmosferą podczas meczów żużlowych we Wrocławiu. Zawsze po sezonie jest taki moment, że człowiek chce odpocząć. Po krótkich urlopach Spartanie rwali się do treningów. Od początku grudnia zaczęliśmy regularne spotkania pod okiem Mariusza Cieślińskiego. Trzeba przyznać, że nudy nie było, wszystko poukładaliśmy tak, by osiągnąć zakładane efekty jeśli chodzi o fizyczność naszych zawodników, a przy okazji żeby nie było nudy i monotonii – mówi Rafał Dobrucki, manager Betard Sparty Wrocław tuż przed rozpoczęciem sezonu.

Na inaugurację zaprasza Vaclav Milik.

Jak otworzą sezon wrocławscy Spartanie? O tym dowiemy się już w sobotę.

Pozostałe mecze 1. kolejki PGE Ekstraligi: Niedziela: MRGARDEN GKM Grudziądz – forBET Włókniarz Częstochowa (godz. 16.30), Grupa Azoty Unia Tarnów – Falubaz Zielona Góra (godz. 19), Cash Broker Stal Gorzów – Get Well Toruń (godz. 19). Transmisje wszystkich spotkań w nSport+.


Awizowane składy

FOGO Unia Leszno:
1. Jarosław Hampel
2. Tymoteusz Picz
3. Brady Kurtz
4. Janusz Kołodziej
5. Emil Sayfutdinov
6. Dominik Kubera
7. Bartosz Smektała

BETARD Sparta WROCŁAW:
9. Tai Woffinden
10. Damian Dróżdż
11. Maciej Janowski
12. Andzejs Lebedevs
13. Vaclav Milik
14. Maksym Drabik
15. Patryk Wojdyło

 


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: @WTSSparta / Lukasz Kaczmarek