Piłkarze Śląska Wrocław wygrali 3:1 z Chrobrym Głogów. Mecz kontrolny rozpoczął serię zimowych sparingów WKS-u. Było to także pierwsze spotkanie pod wodzą nowego trenera Vitezslava Lavicki.

Wrocławianie rozpoczęli mecz z pierwszoligowym rywalem w eksperymentalnym składzie. Na boisko wyszli doświadczeni zawodnicy, wśród których jednak zabrakło Marcina Robaka. Z opaską kapitana występował Mariusz Pawelec.

Śląsk I połowa: Szczerbal – Broź, Golla, Pawelec, Cholewiak – Radecki, Chrapek, Farshad, Gąska, Pich – Piech.

W tej części Śląsk był zdecydowanie lepszy od rywala. Chrobry nie stworzył sobie żadnej okazji, żeby zagrozić debiutującemu w barwach WKS-u Dariuszowi Szczerbalowi. Wrocławianie za to zdołali pokonać obronę rywali. Po dobrym podaniu Michała Chrapka, Arkadiusz Piech zgrał piłkę w pole karne, a Farshad Ahmadzadeh dokonał formalności i trafił do pustej bramki. Był to jedyny gol w pierwszej połowie, chociaż sytuacji nie brakowało.

Śląsk Wrocław - Chrobry Głogów

W drugiej połowie trener Vitezslav Lavicka postawił na młodych i grających w rezerwach zawodników. Na murawie znaleźli się m.in. Piotr Samiec-Talar czy Adrian Sobczak. Opaskę kapitana przejął Piotr Celeban.

Śląsk II połowa: Szczerbal- Sobczak, Celeban, Kucharczyk, Cotra – Srnić, Pałaszewski, Szczepan, Bartkowiak (70. Gąska), Boruń – Samiec-Talar.

Początek drugiej połowy należał raczej do spokojnych. Obie drużyny powoli rozgrywały piłkę. Dopiero z czasem gra zaczęła się rozkręcać. W 72. minucie po udanej akcji, Michał Pawlik wyrównał. Osiem minut później głogowianie stracili bramkę po niefortunnej interwencji jednego z obrońców. Po strzele Daniela Szczepana, piłka została wybita, jednak odbiła się od pleców jednego z defensorów. Samobójcze trafienie nie było jednak ostatnim w tym meczu. Na listę strzelców w 90. minucie wpisał się Bartosz Boruń. Śląsk wygrał 3:1 i zdał pierwszy egzamin. W piątek 18 stycznia czeka ich sparing z Odrą Opole, a podczas zgrupowania w Turcji kolejne mecze kontrolne.

Być może w drugim zgrupowaniu Śląska udział weźmie Krzysztof Mączyński. Jak podaje Gazeta Wrocławska, reprezentant Polski jest blisko podpisania kontraktu z wrocławskim klubem. Mączyński zdecydował się rozwiązać umowę z Legią Warszawa. Od momentu objęcia zespołu przez Ricardo Sa Pinto, Polak został odsunięty do trzecioligowych rezerw mistrza Polski. Piłkarz ma także oferty z zagranicy, jeśli jednak zdecyduje się zostać w Polsce, to w rundzie wiosennej kibice najprawdopodobniej będą mogli oglądać go w barwach Śląska.

Śląsk Wrocław – Chrobry Głogów 3:1 (1:0)

Bramki:

1:0 – Farshad 22′
1:1 – Pawlik 72
2:1 – gol. sam. 80′
3:1 – Boruń 90′Śląsk: Szczerbal – Broź, Golla, Pawelec, Cholewiak – Radecki, Chrapek, Farshad, Gąska, Pich – Piech

Chrobry:
Janicki – Stolc, Repka, Wasiluk, Ratajczak, Drewniak, Kona, Sędziak, Zejdler, Borecki, Lebedyński

Zdjęcia: Krystyna Pączkowska / WKS Śląsk Wrocław