W sobotę (godz. 18) piłkarze ręczni Śląska Wrocław podejmą w hali w Kobierzycach (ul. Dębowa 20) Ostrovię Ostrów Wlkp. w 12. kolejce I ligi (grupa B).

Przypomnijmy, że Ostrovia występuje na zapleczu PGNiG Superligi od sezonu 2007/08. W obecnych rozgrywkach zespół z Ostrowa Wlkp. z 9 pkt zajmuje 9. miejsce (4 zwycięstwa, 1 remis i 6 porażek).

Wychowankami Ostrovii są m.in.: Marcin i Krzysztof Lijewscy (grał m.in. w Śląsku Wrocław), Bartłomiej Jaszka, Bartłomiej Tomczak, Paweł i Piotr Adamczakowie. W barwach siódemki z Ostrowa Wlkp. występowali też zawodnicy związani później ze Śląskiem Wrocław: Kazimierz Frąszczak, Zdzisław Antczak czy Andrzej Młoczyński.

Pojedynek Śląsk – Ostrovia zostanie rozegrany w Kobierzycach, ze względu na to, że hala Orbita jest w tym terminie zajęta. Na to spotkanie przygotowano 300 biletów w cenie 10 złotych. Można ja kupować do jutra (godz. 15-16), w siedzibie klubu przy al. Paderewskiego 35 (w koronie Stadionu Olimpijskiego). Bilety będą też dostępne godzinę przed rozpoczęciem pojedynku z Ostrovią (w sobotę 8 grudnia od godz. 17) w kasach hali w Kobierzycach.