Zespół Śląska Wrocław, prowadzony po raz pierwszy przez trenera Aleksandra Malinowskiego, pokonał w hali Orbita SPR Control Process Tarnów 31:21 (10:10).

Pojedynek z zespołem z Tarnowa był debiutem na trenerskiej ławce Śląska białoruskiego szkoleniowca Aleksandra Malinowskiego.

W pierwszej odsłonie nowy opiekun szczypiornistów WKS-u miał powody do zmartwień. Jego podopieczni grali niemrawo, często zatrudniali bramkarza gości. Brakowało szybkości, a i próby kontrataków kończyły się fiaskiem. Drugi z beniaminków I ligi również grał nieskutecznie i po kwadransie gry na tablicy wyników widniał wynik 4:4. W 28 minucie tarnowianie wygrywali 9:7 i kibicom Śląska było niewesoło. Tuż przed końcem pierwszej połowy gospodarze doprowadzili do wyrównania 10:10, choć powinni prowadzić 11:9.

W przerwie w szatni wrocławian padło chyba kilka mocnych słów. W drugiej odsłonie gra Śląska wyglądała już dużo lepiej. Rozkręcił się Piotr Swat, który rzucił 6 bramek (wszystkie w drugiej połowie). W 39 minucie gospodarze wygrywali już 17:11 i w pełni przejęli kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Dziesięć minut później przewaga WKS-u sięgnęła 10 bramek, a w 54 min Śląsk wygrywał 25:14. Ostatecznie wrocławianie wygrali różnicą 10 goli, ale jak mówił po meczu trener Malinowski, w grze jego zespołu jest jeszcze sporo do poprawienia.

Śląsk Wrocław – SPR Control Process Tarnów 31:21 (10:10)

Śląsk: Schodowski, Pawlak – Swat 6, Grobelny 5, Krzywda 4, Herudziński 4, Makowiejew 4, Gałat 3, Zadura 2, Piłat 1, Celek 1, Kłos 1, Wróblewski.