Czworo zawodników Śląska Wrocław dostało powołania do reprezentacji Polski. Kamil Dankowski i Damian Gąska zagrają w U21, Adrian Łyszczarz w U20, a Piotr Samiec-Talar w U18.

Dankowski i Gąska, zawodnicy I drużyny Śląska Wrocław zostali powołani na mecze eliminacji mistrzostw Europy reprezentacji U21. Polacy rozegrają dwa spotkania w ramach kwalifikacji do mistrzostw Europy, które w przyszłym roku odbędą się we Włoszech i San Marino. Pierwszy mecz Biało-Czerwoni rozegrają z Wyspami Owczymi (7 września, Lubin), a drugi z Finlandią (11 września, Helsinki).

Kamil Dankowski rozegrał już kilka spotkań w juniorskich reprezentacjach. Damian Gąska dostał powołanie w marcu na mecz z Litwą, jednak nie zagrał w spotkaniu. Być może teraz uda mu się zadebiutować.


Adrian Łyszczarz obecnie jest na wypożyczeniu w pierwszoligowym GKS-ie Katowice. Zawodnik otrzymał powołanie do kadry U20. Piłkarz weźmie udział w zgrupowaniu kadry trenera Jacka Magiery w Uniejowie (3-11.09), w trakcie którego zawodnicy rozegrają sparingi z Włochami oraz Szwajcarią.

Pierwszy mecz reprezentacja rozegra 6 września o godz. 19 na stadionie Widzewa w Łodzi z Włochami, natomiast ze Szwajcarią zmierzą się natomiast 10 września o godz. 18 w Montreux.


Najmłodszym zawodnikiem, który został powołany do kadry U18 jest Piotr Samiec-Talar. Piłkarz na co dzień trenuje z I drużyną, a gra z zespołem U18 w Centralnej Lidze Juniorów.

Reprezentacja Polski U18 na zgrupowanie do Skopje wyleci 3 września. Kilka dni później (7 i 10 września) rozegra dwa spotkanie towarzyskie z Macedonią.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Krystyna Pączkowska / WKS Śląsk Wrocław