Dobiegają końca urlopy piłkarzy Śląska. Po miesięcznej przerwie mistrzowie kraju już we wtorek rozpoczną przygotowania do meczów eliminacyjnych Ligi Mistrzów.

fot. Krystyna Pączkowska (SlaskWroclaw.pl)

Pierwsze trzy dni po wznowieniu zajęć upłyną pod znakiem badań medycznych. Od wtorku do czwartku mistrzowie Polski więcej czasu spędzą w gabinetach lekarskich niż na obiektach sportowych.

– Czekają ich badania krwi oraz moczu, układu mięśniowo-szkieletowego oraz badania do książeczki zdrowia piłkarza. To standardowy zestaw, przeprowadzany na starcie rozgrywek, który jest dla nas punktem odniesienia w przypadku kontuzji gracza, a także stanowi informację dla sztabu szkoleniowego, na co zwrócić uwagę podczas ustalania obciążeń treningowych. Nowością będą szczegółowe badania układu krążenia. Zgodnie z zaleceniami UEFA od tego sezonu muszą robić je wszystkie kluby, występujące w rozgrywkach europejskich – mówi dr Wojciech Sznajder, lekarz Śląska Wrocław.

Piłkarzy czekają jednak nie tylko badania, ale również zajęcia sportowe.

– Jak zwykle na tym etapie przygotowań będziemy ćwiczyć głównie w hali. Będą to lżejsze zajęcia ogólnorozwojowe. Korzystać będziemy także z boiska, ale w planach mamy głównie zabawy z piłkami. Cięższe treningi czekają nas podczas zgrupowania w Spale, które rozpoczynamy już w piątek – wyjaśnia Marek Wleciałowski, drugi trener mistrzów Polski.

W Spale Śląsk przebywać będzie do 29 czerwca. W drodze powrotnej wrocławianie zatrzymają się w Kluczborku, gdzie rozegrają pierwszy mecz sparingowy z ukraińskim zespołem Karpaty Lwów. Dwa dni później drużyna wyjedzie na drugie zgrupowanie, tym razem do Chorwacji. Podczas obozu w miejscowości Sveti Martin mistrzowie Polski rozegrają pięć sparingów. Piłkarze wrócą do kraju 13 lipca. Pierwszy mecz II rundy eliminacyjnej do Ligi Mistrzów rozegrają 17 lub 18 lipca.

(SlaskWroclaw.pl)

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOchońko nowym obwodowym w Śląsku
Następny artykułPracowity weekend dla rugby
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.