To będzie pierwszy turniej na boisku Spartana, w którym zmierzą się z sobą gimnazjaliści z wrocławskiego Śródmieścia. Ich zmaganiom będą przyglądali się piłkarze pierwszej drużyny Śląska. Impreza na boisku przy ul. Krajewskiego 2 odbędzie się w sobotę, 29 października.

Dla tych młodych sportowców to na pewno będzie duże przeżycie – mówi Marcin Cupak, prezes Stowarzyszenia Sportowego Śródmieście, które wspólnie z Wrocławskim Centrum Treningowym Spartan i Garmanem jest organizatorem imprezy. – W turnieju będą z sobą rywalizowały dwie drużyny z Gimnazjum nr 4 we Wrocławiu, a także po jednym zespole z gimnazjów numer 8 i 15 – wyjaśnia.

Dla stowarzyszenie mecze gimnazjalistów to zapewne doskonała okazja, aby wyłowić nowe talenty. Stowarzyszenie Sportowe Śródmieście prowadzi zajęcia z piłki nożnej właśnie dla osiedlowej młodzieży gimnazjalnej.

Młodych adeptów piłki nożnej na miejsce dowiezie Taxi Śląsk Wrocław. – Mamy nadzieję, że młodzi piłkarze będą się dobrze bawili i ten turniej zachęci ich do jeszcze intensywniejszych treningów – mówi Grzegorz Koziar z Taxi Śląsk Wrocław.

Na deser po turnieju głównym rozegrany zostanie mecz, w którym pierwsza drużyna Śródmieścia zmierzy się z oldboyami Śląska Wrocław, grającymi w kategorii 45+.

Zapowiada się ciekawy mecz – mówi Tomasz Rudolf, były piłkarz Śląska, który od tego sezonu broni barw Śródmieścia. – Stowarzyszenie naprawdę wykonuje kawał dobrej roboty – dodaje „Keta”, który wspiera swoją wiedzą młodzieżowe drużyny Śródmieścia.

Oprócz rozgrywek piłkarskich podczas imprezy „Ubieramy Osiedlowe Drużyny Śródmieścia” odbędzie się kiermasz odzieżowy, na którym w korzystnych cenach będzie można zakupić sprzęt sportowy firm, takich jak Nike, Adidas i Garman.

Przygotujemy coś specjalnie na tę okazję – mówi Jacek Jackiewicz z Garman Polska, która jest partnerem technicznym Śródmieścia. – Trzeba wspierać takie idee. Wychowanie przez sport to bardzo dobry pomysł, szczególnie na Śródmieściu, gdzie często mamy do czynienia z trudną młodzieżą – dodaje.

O tym, jak niełatwe i mało ciekawe może być życie na podwórkach Śródmieścia, wiem z własnego doświadczenia, bo na takim osiedlu spędziłem dzieciństwo – mówi radny Rafał Czepil, przewodniczący Komisji ds. Rad Osiedli Rady Miasta, który objął turniej honorowym patronatem. – Dlatego tak ważne jest, by pokazywać dzieciom i młodzieży, że uprawianie sportu  to nie tylko sposób  na nudę, to także zajęcie uczące reguł walki fair play  – dodaje.

 

Miejsce imprezy:

Wrocławskie Centrum Treningowe SPARTAN przy ul. Krajewskiego 2 we Wrocławiu

Termin imprezy:

29 listopada 2011 r., godz. 10.00-15.00
ORGANIZATORZY: Stowarzyszenie Sportowe „Śródmieście” Spartan

SPONSORZY: Spartan, Drink Hala, Villa Yakamoz Day Spa & Wellness, Garman, Taxi Śląsk Wrocław, V8, Pizza7, Meblohurt, El Caballo

PATRONI MEDIALNI: TEDE, DzielniceWroclawia.pl, tuWroclaw.com, DW 2011, Radio Traffic

 

 

Harmonogram  „Ubieramy Osiedlowe Drużyny Śródmieścia”

Rozgrywki piłki nożnej pod honorowym patronatem Rafała Czepila – Przewodniczącego Komisji ds. Osiedli

 

Harmonogram imprezy:

10:00 – START imprezy

10:15 – Mecz Siedmiolatków

10:55 – wręczenie nagród dziecięcych

11:00 – Mecze Młodzieżowe (4 drużyny, młodzież 14–16 lat)

13:15 – wręczenie  nagród młodzieżowych

14:10 – Mecz Oldboyów, Śródmieście – Oldboy  WKS Śląsk

10.00-15.00 – kiermasz odzieży sportowej firm NIKE, ADIDAS, GARMAN

 

Swój udział w imprezie zapowiedziała PIERWSZA DRUŻYNA WKS ŚLASK WROCŁAW!

W programie zwiedzanie autobusu klubowego oraz upominki od piłkarzy WKS Śląsk.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWrocławskie gry uliczne
Następny artykułZobacz nowy klip Temate – „Nic na pokaz” !
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.