Ponad 1,5 godziny trwał pierwszy trening piłkarzy Śląska po krótkich wakacjach. Nie było niespodzianek. Może poza jedną. Ze Śląskiem trenował… Marcin Kowalczyk, który wciąż ma aktualny kontrakt.

Śląsk już rozpoczął przygotowania / SlaskWroclaw.pl

Zawodnicy spotkali się po godz. 15. Trener Stanislav Levy poinformował ich o planie zajęć na najbliższe dni i rozpoczęto trening. Wzięło w nim udział 24 piłkarzy. Zabrakło nowego nabytku – napastnika Sebino Plaku, który dotrze do Wrocławia dzisiaj wieczorem, a także Sebastiana Mili i Mariana Kelemana, którzy dostali dłuższy urlop. Zabrakło też Erica Moulounguiego, którego przyszłość na razie jest nieznana i Piotra Ćwielonga, któremu skończył się kontrakt. Indywidualnie ćwiczył natomiast Rafał Gikiewicz, który wciąż zmaga się z kontuzją odniesioną w przedostatniej kolejce w meczu z Lechem Poznań. Bramkarz nie miał w tym roku urlopu tylko intensywną rehabilitację. Trenowali za to zawodnicy z Młodej Ekstraklasy: Robert Menzel, Jakub Wrąbel i Patrick Majcher

Testy medyczne przechodzili natomiast Dudu, Paixao i Tomasz Hołota. Według SlaskNet.com pomyślenie przeszedł testy ten pierwszy. Brak informacji na temat pozostałych piłkarzy.

W sobotę Śląsk rozegra pierwszy sparing. Rywalem będzie czeski MFK OKD Karvina.

(deg)

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚrodowy Aleksander Janik: O napastnikach słów kilka
Następny artykułThe Gladiators K1 Rules
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.